ניידת משטרה עולה באש ומוצתת. צילום: דוברות המשטרהניידת משטרה עולה באש ומוצתת. צילום: דוברות המשטרה

מדינה בכאוס ובלהבות: בקבוקי תבערה על תחנות משטרה, ניידת ורכבים פרטיים מוצתים. מעל 47 שוטרים פצועים ועשרות עצורים

47 שוטרים פצועים, מעל 60 עצורים. המחאה של העדה האתיופית מבעירה את הארץ והופכת את ישראל לנצורה. המשטרה הודיעה בשעה זו כי "נגמרה מדיניות ההכלה". ניידת משטרה הוצתה בנתניה, רכב פרטי הוצת בתל אביב, בקבוקי תבערה על תחנת משטרת זבולון. מדינה בכאוס


הסלמה גדולה בהפגנות ועימותים של המפגינים עם כוחות משטרה, עם הפגנות של אלימות קשה גם נגד תושבים מן השורה.

נדמה שהמשטרה וכוחות הביטחון איבדו שליטה על ההפגנות האלימות בכל רחבי הארץ.

בקריות- שוטרים סיפר ל"ניוזים צפון": "אנחנו חוטפים בקבוקי תבערה על התחנה".

בנתניה ניידות משטרה הוצתו, בתל אביב הוצת רכב פרטי ורכב פרטי אחר -שהיה בנסיעה שמשותיו נופצו.

בירושלים, חיפה, תל אביב, נתניה, אשדוד ובאזור ראשון לציון צירים ראשיים חסומים וממשיכים לבעור.

47 שוטרים נפצעו ו-60 מפגינים נעצרו לאחר שהתפרעו, הפרו את הסדר הציבורי ותקפו שוטרים באלימות*
בשעות האחרונות החלו ברחבי הארץ מחאות אלימות במספר מוקדים. תחילה חסמו המוחים צירי תנועה מרכזיים והמשטרה אפשרה להם להביע את מחאתם תוך הפגנת הכלה ואיפוק רב. לצערנו מחאות אלו הפכו להתפרעויות אלימות ומשוללות כל רסן תוך אלימות חמורה שהופנתה נגד שוטרי משטרת ישראל שמתבטאת בידויי בקבוק תבערה, אבנים, בקבוקים, תקיפת שוטרים שריפות צמיגים ונזק לרכוש.
אולי גם זה יעניין אותך

בקרית אתא התרחשה הפגנה אלימה נעצרו 20 מתפרעים בגין הפרת הסדר הציבורי, תקיפות שוטרים והתפרעויות אלימות. במקום נפצעו 12 שוטרים שנזקקו לקבלת טיפול רפואי, מתוכם שוטר אחד שאיבד את הכרתו כתוצאה מאבן שפגעה בראשו. השוטרים השתמשו ברימוני הלם וגז להרחקת המתפרעים. באזור אולגה התרחשה מחאה אלימה שבמהלכה נעצרו 12 חשודים בגין התפרעות אלימה והפרת הסדר הציבורי.
בירושלים מאות מפגינים חוסמים את הכניסה לעיר משעות אחר הצהריים ושורפים פחים. בעקבות ידוי אבנים של המתפרעים, נפצעו שני קציני משטרה בראש ובגב. בהמשך תקפו שוטרים והמשטרה עצרה 15 חשודים שתקפו את השוטרים והפרו את הסדר הציבורי.
באזור הדרום התרחשו מחאות אלימות במספר מוקדים שונים ובפרט באשדוד, נתיבות וקרית מלאכי. 8 שוטרים נפצעו כתוצאה מידוי אבנים ואלימות המפגינים במקום. המשטרה עצרה 12 חשודים בגין התפרעויות אלימות והפרת הסדר הציבורי.

ניידת משטרה עולה באש ומוצתת. צילום: דוברות המשטרהניידת משטרה עולה באש ומוצתת. צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרהצילום: דוברות המשטרה

גם באזור המרכז מתרחשים בשעות האחרונות מחאות אלימות במספר מוקדים.
בפתח תקווה יידו בקבוק תבערה לעבר הכוחות, ובגדרה 3 שוטרים נפצעו מידוי אבנים של מפגינים.
באזור מחלף השלום בת״א, חסמו מאות מפגינים את התנועה למשך מספר שעות והתפרעו במקום. שני שוטרים נפצעו במהלך פינוי של נהג עובר אורח שהמפגינים תקפו את רכבו באלימות וגרמו לו נזק. עוד שני שוטרים נוספים נפצעו במקום כתוצאה מאלימות המפגינים שכללה ידוי אבנים לעברם.
כמו כן, במהלך ליל אמש נפצעו עוד עשרה שוטרים מאלימות קשה של מפגינים שהתפרעו וידו אבנים ובקבוקים על השוטרים מול תחנת משטרת זבולון, במחלף אולגה ואזור צומת לוד.
חלק מהשוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי וחלקם האחר פונו בשטח.
במשטרה מוסרים: "אנו רואים בחומרה רבה את האלימות שהופנתה במהלך היממה האחרונה כלפי השוטרים והובילה לפציעתם של עשרות שוטרים. משטרת ישראל תמשיך להיערך כוחות גדולים למניעת פגיעה בסדר הציבורי, בנפש וברכוש. נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר ונפעל בנחישות נגד אלימות מכל סוג שהיא כמו גם נגד כל ניסיון לפגיעה פיזית בשוטרים או אזרחים".
——-

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך