חדשות

“אני רושם בסוף היום” – זה התירוץ הפופולרי בקרב בעלי העסקים בשוק ראש העין “שזכו” למבצע ביקורת ניהול ספרים של מס הכנסה

מבקרי מס הכנסה נתקלו בתירוץ פופולרי במיוחד בשוק ראש העין בעת מבצע ביקורת ניהול ספרים שנערך ביום שישי האחרון בפתח תקווה ראש העין ואלעד. המבצע, שנוהל על-ידי עובדי משרד פקיד שומה פתח-תקווה, כלל 45 ביקורות, מהן עלה כי אחוז גבוה במיוחד (31%), מבין העסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כדין.
“אני רושם בסוף היום” טען בעל דוכן למכירת כלים חד פעמיים בשוק בראש העין, שאצלו נמצאה קופסא המשמשת קופה ובתוכה 1,155 שקלים שלא תועדו בספרי העסק. אותו תירוץ בדיוק נשמע גם מפיו של בעל דוכן לממכר פירות וירקות שאצלו נמצא מסופון לסליקת אשראי בלבד וכל ההכנסות בסך 4,580 שקלים, לא נרשמו בספרי העסק. התירוץ הפופולרי בקרב סוחרי השוק נמסר גם מפיה של בעלת דוכן למכירת פירות, עם מספר קופות, שבספירתן נמצאו 4,100 שקלים שלא תועדו, ממש בדומה לבעלת דוכן לממכר פירות וירקות נוספת שבקופתה נמצאו 5,973 שקלים שלא תועדו ולא נרשמו כנדרש על פי החוק.

תגיות

בביקורת בדוכן למכירת מיצים התברר כי לבעל הדוכן אין כלל תיק ברשות המסים וההכנסות ממכירות מועברות היישר לקופסא המשמשת קופה. בעל הדוכן הבטיח למבקרים: “אני אפתח תיק”. לעומתו בעל מספרה שלא רשם הכנסותיו כנדרש טען: “אני עובד ישר וכל הזמן מחפשים אותי”.
פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close