ציור: אילוסטרציהציור: אילוסטרציה

נתוני הלמ"ס: ראש העין העיר שאליה מהגרים הכי הרבה תושבים. בת ים, בני ברק ות"א בשישיית הערים שאותן עוזבים הכי הרבה תושבים

לפי נתונים המתייחסים לשנת 2017: ראש העין היא העיר הכי אטרקטיבית אליה היגרו הכי הרבה תושבים, אחריה במקום השלישי באר יעקב. בהגירה השלילית, תל אביב בת-ים ובני-ברק עם נתונים לא מעודדים


הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני הבריאות, ההגירה וההישגים החינוכיים ברשויות המקומיות בארץ, כשהנתונים מתייחסים לשנת 2017.

אם מדד ההגירה החיובית והשלילית לערים מצביעות על האטרקטיביות, הפיתוח ועוד פרמטרים שונים של העיר – אז המצב של ראש העין מצוין ושל ערים במרכז כמו תל אביב, בת ים ובני ברק, אמור להדאיג – זאת לפי נתונים המתייחסים לשנת 2017.

את מדד ההגירה החיובית מובילה בראש ראש העין עם מספר העומד על כ-4,119 תושבים חדשים, ואילו העיר החדשה בשרון חריש קלטה כ-2,100 תושבים חדשים. אחריהן, במקום השלישי מתייצבת באר יעקב עם 2,078 תושבים חדשים.

 

אולי גם זה יעניין אותך

בתחום ההגירה השלילית עומדות בראש ירושלים, במקום השני אשדוד ואילו חיפה מתייצבת במקום השלישי הלא מחמיא עם 2,369 תושבים שעזבו את העיר.

בני ברק מתייצבת במקום הרביעי עם  כ-2,158 איש שנטשו את העיר. בת ים במקום החמישי עם כ-2,113 תושבים שעזבו את העיר, ואחריה תל אביב, עם 1,514 שעזבו במהלך 2017.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך