גבעתיים ממחזרת פסולת אלקטרונית

למעלה מ- 1.5 טון פסולת אלקטרונית נאספו לאחרונה מתחנת האיסוף בכורזין במסגרת ההסכם של עיריית גבעתיים עם תאגיד מאי


בשבוע שעבר נאספו למעלה מ־1.5 טון פסול אלקטרונית מתחנת האיסוף העירונית לפסולת אלקטרונית במתחם כורזין. הפינוי נעשה במסגרת הסכם של עיריית גבעתיים עם תאגיד המחזור מאי במסגרתו מקבלת העירייה כסף עבור כל טון פסולת אלקטרונית שנאספת ועוברת למחזור.

לרשות התושבים מספר נקודות איסוף לפסול אלקטרונית בהם: בית יד לבנים, מרכז קהילתי שדה בוקר, מרכז קהילתי שז"ר וכמובן המרכז הגדול במתחם כורזין.

 

אולי גם זה יעניין אותך

אביעד מנשה מחזיק תיק איכות הסביבה ציין: "1.5 טון מוצרי חשמל ואלקטרוניקה נאספו בשבוע שעבר ממרכז המחזור בכורזין והועברו למחזור דרך תאגיד מ.א.י. זה היה איסוף הפסולת האלקטרונית הראשון בעיר, שהתאפשר לאחר שעיריית גבעתיים והיחידה לקיימות ולאיכות הסביבה חתמו על הסכם עם תאגיד מ.א.י לאיסוף הפסולת האלקטרונית".

פסולת אלקטרונית מהווה כ 1% בלבד מהאשפה הנוצרת כל שנה בישראל ממשקי הבית אבל אחראית על כ־70% מגורמי הזיהום והרעילות הנובעים מפסולת ביתית, על כן קיבלה כנסת ישראל ביולי 2012 את החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי אלקטרוני ובסוללות התשע"ב – 2012 המטיל את חובת יישום תהליך האיסוף והמחזור בישראל על יצרנים, יבואנים ומשווקים של ציוד חשמלי חדש.

 

צילום: אילוסטרציה

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך