אם לדבריו ממצאי התחקיר שקריים, למה הוא לא תובע דיבה? צילום: עיריית ר"גאם לדבריו ממצאי התחקיר שקריים, למה הוא לא תובע דיבה? צילום: עיריית ר"ג

מחפשים את סולני העתיד של ישראל ברמת גן

הסימפונית רמת גן פותחת לראשונה את שעריה למוזיקאים צעירים מכל הארץ, ותארח את "סולני העתיד של ישראל" בקונצרט גאלה חגיגי


התזמורת הסימפונית רמת גן, בשיתוף המרכז החדש למוזיקה בניצוחו ובניהולו של ד"ר אלכס וסרמן, תקיים קונצרט חגיגי בתיאטרון היהלום ברמת גן ב־2 ביולי, שבו יופיעו מוזיקאים מוכשרים בגילאי 18-9 שנבחרו מכל הארץ במסגרת פרויקט "סולני העתיד של ישראל".

המרכז החדש למוזיקה, שפועל במימון העירייה, מוביל פרויקטים שונים ומאפשר מדי שנה למאות ילדים להתנסות בנגינה כבר בגיל הרך, להאזין לקונצרטים והרכבים שונים ולמעשה מקיים מסלול ישיר מהשלבים המוקדמים של לימודי הנגינה ועד למצוינות לאומית ובינלאומית. במרכז מלמדים טובי המורים בארץ, ונגנים בעלי שם המובילים את מסלולי הלימוד השונים.

המנצח של הסימפונית רמת גן והמנהל המוזיקלי של המרכז החדש למוזיקה רמת גן, ד"ר אלכס וסרמן, מסר: "בשנים האחרונות החלה להתגבש במרכז החדש למוזיקה קבוצת נגנים איכותית ובעלת יכולת גבוהה של נגינה סולנית וקאמרית. לאור זאת נפתח לצד מסלולי הלימודים הקיימים, מסלול לעידוד ופיתוח מצוינות מוזיקלית, שיהווה את חוד החנית של לימודי המוזיקה בעיר ויהפוך לאבן שואבת ולמקור השראה למאות הילדים הלומדים נגינה בישראל".

אולי גם זה יעניין אותך

פרויקט "סולני העתיד" שואף להוות חממה מוזיקלית וחינוכית עבור מוזיקאים צעירים בעלי יכולת נגינה סולנית וקאמרית. במסגרת הפרויקט יזכו הסולנים הצעירים לשיעורי הרחבה והעשרה, מפגשים עם מוזיקאים ויוצרים מהשורה הראשונה, כיתות אמן והזדמנויות לרכוש ניסיון בהופעה סולנית במסגרות שונות. כמו כן, ישולבו הנגנים הצעירים בהרכבים קאמריים ייצוגיים, שיהיו מעורבים הן בפעילות הסברתית בגנים ובבתי ספר והן בחונכות והתנדבות מוזיקלית במוסדות קהילתיים.

גולת הכותרת של פרויקט "סלוני העתיד" היא קונצרט גאלה חגיגי, שמתקיים אחת לשנה, ובו מנגנים התלמידים המוכשרים בליווי התזמורת הסימפונית רמת גן. כאמור, השנה ישתתפו בו לראשונה מוזיקאים צעירים מכל הארץ. בקונצרט הגאלה ינגנו וישירו מוזיקאים מצטיינים בגילאי 18-9, בליווי הסימפונית רמת גן.

התזמורת הסימפונית רמת גן נוסדה ב־2003 על ידי המלחין והמנצח ד"ר אלכס וסרמן. התזמורת מונה כיום כ-70 נגנים מקצועיים, ומופיעה בקביעות במסגרת סדרות קונצרטים המתקיימות בתיאטרון היהלום ותיאטרון רמת-גן ומשתתפת בפסטיבלי מוזיקה שונים. בשיתוף אגף החינוך מפעילה התזמורת את תכנית מפעם לחינוך מוזיקלי ומקיימת קונצרטים לילדים ולנוער בבתי הספר בעיר. רפרטואר התזמורת כולל מגוון רחב של רפרטואר סימפוני – החל מהקלסיקה ועד למוזיקה עכשווית.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, מסר: "רמת גן גאה לארח בתחומה את קונצרט הגאלה, להוקיר את תרומתה של המוזיקה ולהפוך אותה לחלק אינטגרלי מהתפיסה החינוכית של העיר. נמשיך לטפח מסלולי מצוינות ולאפשר לכל ילד, ללא יוצא מן הכלל, להיחשף לנפלאות המוזיקה. אני רוצה להודות למנהל ולמנצח התזמורת, ד"ר אלכס וסרמן ולברך את התלמידים על היצירתיות וההתמדה".

הקונצרט יתקיים ב־2 ביולי בשעה 19:30 בתיאטרון היהלום ברמת גן. הכניסה ללא תשלום, אך מותנית ברישום מראש

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך