עו"ד דוד מנחם. "מדובר באנשי הבית היהודי המתוסכלים"ץ צילום: עצמיעו"ד דוד מנחם. "מדובר באנשי הבית היהודי המתוסכלים"ץ צילום: עצמי

בלעדי: כנגד כל הציפיות, דוד מנחם יוצא נגד העצרת באורדע: "מדובר באנשים צבועים שמונעים מאינטרס פוליטי". וגם: הפגישה הלילית שהתקיימה בלשכת ראש העיר, מה קרה שם?

עו"ד דוד מנחם, ראש ש"ס תוקף את משתתפי העצרת באורדע נגד התחבורה הציבורית בשבת וקורא להם "צבועים ואינטרסנטים": "איך אני יכול להשתתף בעצרת כזו שמדברים על קדושת השבת, אך בקלפי השבת לא הייתה למול עיניהם אלא אינטרסים פוליטיים זולים וזרים?".. וגם: הפגישה הלילית שהתקיימה בלשכת כרמל שאמה הכהן בהשתתפות נציגים של הציבור שומר המצוות


סוגיית התחבורה הציבורית בשבת ופתיחת העסקים בשבת ברחבי רמת גן הפכה לשיחת הימים האחרונים בכל העיר וברשתות החברתיות ברמת גן. פוסטים של תושבים שומרי מצוות גוררים אלפי תגובות וכך להיפך.

לכל זאת הצטרפה העצרת-הפגנה של שומרי מצוות בכיכר אורדע לפני יומיים – זאת בקריאה שלא לאפשר הפרת הסטטוס קוו לדבריהם בעיר ולאפשר הפעלת קווי תחבורה ציבורית בשבת ופתיחת בתי קפה ובילוי, כפי שהכריז על כך ראש העיר כרמל שאמה הכהן – במטרה לאפשר לציבור החילוני בעיר ליהנות בקיץ מאפשרות להגיע לים או לבלות בבתי קפה ומקומות בילוי בעיר.

עו"ד דוד מנחם ראש סיעת ש"ס במועצת העיר רמת גן וסגן ראש העיר אמור להיות זה שיוצא בראש המתנגדים לקווי התחבורה הציבורית בשבת ולפתיחת מקומות בילוי. בראיון שהוא נותן ל"ניוזים מרכז" הוא מדהים בהצהרות שיוצאות דווקא נגד אלו שהופיעו לעצרת- הפגנה באורדע נגד התחבורה הציבורית בשבת.

וכך תוקף אותם דוד מנחם: "כפי שראיתם, הציבור שלנו של ש"ס והרבנים שלנו לא נכחו באירוע הזה. מדובר בקבוצת אנשים צבועים כל אלו שהופיעו לאירוע. אלו אנשים אינטרסנטים שמונעים מאינטרס פוליטי ואינטרס לנגח בראש העיר. רובם אנשים שמשתייכים ל'בית היהודי'. הם מתוסכלים שהם לא הצליחו בבחירות האחרונות למועצה, והם מנסים לנגח בשאמה. אנחנו לא ניתן יד לזה".

לשאלה האם ש"ס והציבור שמייצג דוד מנחם לא מתנגד לתחבורה ציבורית בשבת, עונה מנחם: "אני מתנגד באופן נחרץ לתחבורה ציבורית בשבת, ואני עושה רבות בשביל עניין זה כפי שניתן לשמוע בראיונות ברדיו ובעיתונות וכן כפי שניתן ללמוד מתחיל הנהלת העיר לפני כשבועיים וכפי ששמעו הרבנים הרב אריאל, כץ, בן חיים ועוד – בלשכתו של ראש העיר ביום שישי לפני שבועיים. אין לי ספק שאני נלחם על השבת באופן מרבי ולא קיים אחד שעושה זאת יותר טוב ממני הגם שאני לא מתלהם ופועל בדרכים שלי – אשר מביאות לתוצאות טובות ביותר כפי. לא יהיו חילולי שבת יותר ממה שקיים היום – אלא בע"ה אפילו פחות".

מנחם מציין מדוע אלו שנטלו חלק בעצרת הם "צבועים" לדבריו ומדוע הוא לא לקח חלק בעצרת: "אני לא יכולתי להשתתף בעצרת אשראורגנה על ידי גורמים פוליטיים שמאוכזבים מתוצאות הבחירות ולמעשה הם אלה שמשתמשים בשבת כקרדום לחפור בו ומנצלים את ערך השבת לעשות הון פוליטי. בורא עולם יראה לכל אחד אחרי 120, מי באמת פעל למען השבת ומי מאינטרס פוליטי פסול וזול, הגם שאין לי ספק שבין משתתפי העצרת היו כאלה שבאמת מחו על עניין השבת אבל לא הם אלה שבגללם לא באתי.
איפה היו  מרבית כל אלה שבאו לעצרת לפני הבחירות? מדוע לא שמעו לבקשותיי ולא תמכו בסיעה שלנו שהיא היחידה מתוך 25 נציגים? מדוע לא נתנו לנו להיות כח של 4-5 מנדטים לפחות? מדוע הם בחרו בסיעות שהיו"ר שלהם אינו חובש כיפה או אפילו בנציג חובש כיפה שהתפטר שכמחזיק תיק רישוי עסקים הוא לא התנגד לפתיחת עסקים בשבת ברחוב ביאליק? ומדוע הם בחרו בו? מדוע לא עשו עצרת או מחאה כשהיה צריך להיחקק חוק עזר לפתיחת עסקים בשבת ברמת גן ורק אני טירפדתי אותו? איך אני יכול להשתתף בעצרת כזו שמדברים על קדושת השבת אך בקלפי השבת לא הייתה למול עיניהם אלא אינטרסים פוליטיים זולים וזרים".

 

אולי גם זה יעניין אותך

בזמן שהתנהלה אותה עצרת בכיכר אורדע, מסתבר שבלשכתו של כרמל שאמה הכהן הייתה פגישה בה נכחו ראש העיר, מ"מ רב העיר- הרב כץ ונציגים של הציבור הדתי בעיר. בפגישה שהתמשכה אל תוך הלילה – שאמה הכהן הדגיש בפני הנוכחים כי אין בכוונתו לסגת מההבטחה לקיים קווי תחבורה ציבורית – אולם הוא הציע דרכים ש'יפגעו' פחות בציבור שומר המצוות. אולם לפי גורם שנכח במקום: "הם לא הסכימו להתגמש ולא הסכימו לשמוע, למרות שראש העיר הציע דברים שניתן לעשות ויהיו טובים לכל הציבור בעיר".

בפגישה נכח גם עו"ד רועי ברזילי שדוחף למימוש קווי התחבורה הציבורית בשבתות.

הפגישה הסתיימה בהחלטה כי שני הצדדים יבחנו פתרונות כדי למצוא את דרך הביניים בה ייושמו קווי תחבורה עם פגיעה קטנה באזורי האוכלוסייה שומרת המצוות

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך