"ימית 2000 הפך לשדה קרב בשנים האחרונות. משפחות מפחדות להגיע לשם עם ילדים. כדי לעשות יותר כסף מכניסים הכל בלי לחשוב על הבטיחות". איך פארק "ימית 2000" בחולון הפך לזירת קרב בשנים האחרונות?

הקטטה האלימה מאוד שנרשמה ערב החג האחרון בפארק "ימית 2000" בחולון, הפכה לעניין שבשגרה כמו בכל קיץ בשניםה אחרונות במקום. תושבים בחולון מספרים: "הורים רבים לא רוצים להביא את הילדים שלהם לשם. במקום שהמקום ישרת בעיקר את תושבי העיר, מכניסים לשם הכל וזה הפך להיות מקום שרבים מתרחקים ממנו בגלל מה שקורה שם"


בערב חג שבועות האחרון, בזמן שבישראל התכוננו לחגוג את החג במשפחות, היו כאלו שהעדיפו להעביר את שעות ערב החג בפארק המים של חולון "ימית 2000" בהם הייתה קבוצה גדולה של צעירים מיפו שהגיעו להינות מהפארק לכבוד חג עיד אל פיטר בעולם המוסלמי.

אלא שחגיגי זה לא היה – שוב נראו בפארק המים "ימית 2000" מראות קשות של אלימות קשה עם השלכת כיסאות על מאבטחים והטחתם על ראשם, עם אלימות של מכות ובעיטות – וכל זאת לעיני פעוטות, הורים וילדים מבוהלים.

אלא שמסתבר שלא מדובר במראות זרים לפארק המים "ימית 2000" – אלא במראות שהולכים וחוזרים שנה אחר שנה כפי שנביא כאן.

כאמור הפארק הפך לזירת אלימות ולא רק במקרה האחרון – כך למשל ב-18.7.2017 שוב נרשמה קטטה אלימה, כשהכל החל מנערים מדרום הארץ שהחלו להתפרע וזה הגיע לאלימות עם מאבטחים – שוב לעיני ילדים ומשפחות

ושוב בקיץ שלאחריו עוד שתי קטטות נרשמו כשאחת עיקרית נרשמה ב-17.06.2018 כשכמו השנה מעורבת קבוצה של צעירים שבאו לחגוג ככל הנראה את עיד אל פיטר וזה הסתיים בקטטה אלימה והמונית, שוב מול עיני ילדים ומשפחות.

דורית, תושבת חולון אם לשלושה ילדים בגילאים 3,7,9 חשבה שזה רעיון טוב ליהנות מפארק המים ביום חם, והיא מצטערת על כך: "יש לי שתי חברות שכבר הזהירו אותי שלא ללכת לימית 2000. הן אמרו לי שבשנים האחרונות יש שם כל הזמן מקרים של אלימות, גם כאלו שלא מגיעים לעיתונות. מכניסים לשם אוכלוסיות שמקומן לא פה – והכל כדי לעשות כמה שיותר כסף. צפוף פה, ויש בלאגן. אבל כל זה לא הפריע לי עד שראינו מה שקרה עכשיו. אני התחלתי לאסוף את הילדים ולהרחיק אותם משם כשכולם צועקים והיו ילדים קטנים שהיו בפאניקה מהכיסאות שעפו שם".

 

אולי גם זה יעניין אותך

רונן שלדבריו כבר היה עד לעוד קטטה במקום מספר: "זה לא פעם ראשונה וזו לא תהיה גם הפעם האחרונה. מי שאחראי כאן צריך להסיק מסקנות ולהבין שבקצב הזה כל תושבי חולון יברחו מכאן. הפארק הפך של אנשים לא מחולון ואני לא רוצה להרחיב את הדיבור על מי ומה הם מכניסים לכאן. אני לא אומר לעשות פה סלקציה, אבל צריכים להבין שהפארק אמור לשרת בעיקר את תושבי המקום. וככה כבר לא מתחשק להגיע עם ילדים ואפילו לי כמבוגר לא נעים כאן".

בהתייחסו לקטטה האלימה האחרונה, אמר שמשון חן האחראי על פארק ימית 2000 ופארק פרס: "בשעות הצהריים ניסו כמה צעירים שהגיעו לחגוג את עיד אל-פיטר להיכנס למתחם הספא מבלי לשלם והמאבטחים עצרו אותם. הם התעצבנו והתחילו לתקוף את המאבטחים בצורה קשה מאוד. בתקופה העמוסה אנחנו גם מעסיקים שוטרים בשכר והם עצרו לפחות אדם אחד. הגשנו תלונה במשטרה על האירוע החמור הזה".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך