מדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה: חוף בת ים הוא הנקי בישראל

אם תהיתם לאיזה חוף כדאי לכם ללכת עם פתיחת עונת הרחצה - חשבו על בת ים. לאחר בדיקה של המשרד להגנת הסביבה התברר: חופי בת ים זכו לציון הגבוה ביותר


לקראת פתיחת עונת הרחצה ביצעו במשרד להגנת הסביבה בדיקת ניקיון בחופי ישראל. ע"פ ממצאי הבדיקה, שנערכה ב-15.4.19 ב-66 חופים ברחבי הארץ, עולה כי אחד מהחופים הנקיים ביותר בישראל הוא חוף בת ים, מהעיר ועד ראשון לציון. יצוין כי חופי בת ים זכו לציון הגבוה ביותר, "נקי מאוד" גם בשתי הבדיקות שנערכו במהלך חודש מרץ.

עוד עולה מהמדד כי חלה הידרדרות במצב ניקיון חופי ישראל, ורק 32% נמצאו נקיים מאוד. מדובר בירידה חדה לעומת הנתון בחודש שעבר שעמד על 41% חופים נקיים מאוד. עונת הרחצה בארץ נפתחה החודש ולרשות המתרחצים בת-ים עומדים 8 חופי רחצה מוסדרים, בהם גם חוף נפרד לציבור שומרי המסורת. במהלך עונת הרחצה פוקדים את חופי העיר כמיליון מבקרים מהעיר ומחוצה לה.

אולי גם זה יעניין אותך

מנכ"לית העירייה, יודפת אפק-ארזי, בירכה על ממצאי מדד "חוף נקי" ואמרה כי הם מבטאים את ההשקעה העירונית הרבה בפיתוח חופי הים ובשמירה על ניקיונם למען ציבור הרוחצים.

לבת ים רצועת חוף של 2.4 ק"מ אשר זוכה לשבחים ולפרסים. אגף החופים של העירייה מבצע מבצעי ניקיון יזומים במהלך כל השנה ובעיקר לקראת פתיחת עונה הרחצה הרשמית. בנוסף בבת ים הוקמה "סיירת מרחב", פרויקט ייחודי של עיריית בת ים אשר זכה להצלחה רבה. במסגרת הפרויקט מועסקים בני נוער במהלך חופשת הקיץ כסיירים, המגיעים לחופי הים, שם הם מבצעים  איסוף אשפה קלה, מחלקים שקיות אשפה ומאפרות למתרחצים ומקיימים הסברה בנושא חשיבות השמירה על הניקיון של חופי הים. בנוסף, ביום ו', 7.6.19 צפוי להתקיים אירוע עירוני באזור חוף הסלע והטיילת בשעות אחר הצהריים בנושא שמירה על חוף הים של בת ים.

צילום: יואב פלי

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך