חדשות

כוכב הילדים, רוי בוי, הניח תפילין על הבמה באירוע של חב”ד וזכה לתגובות נאצה ברשת

כוכב הילדים, רוי בוי, העלה לאחר מופעי ל”ג בעומר של חב”ד בהן השתתף, תמונה שבה הוא נראה כשהוא מניח תפילין יחד עם הרב של חב”ד. הפוסט זכה לתהודה רבה ולתגובות מצד המתנגדים הקוראים להדתה ומצד התומכים הקוראים לאהבה וכיבוד השורשים היהודים.

“אתמול במופעי חב”ד לכבוד ל”ג בעומר הפתיע אותי הרב, כשעלה על הבמה ובאופן לא מתוכנן ביקש ממני להניח תפילין מול הקהל. לא צפיתי את התגובות של חלק מהאנשים כגון: “הדתה…צביעות.. הרי אתה לא דתי”. נכון, אני לא דתי אבל אני יהודי! מיד עלו בראשי ברוח החג של ל”ג בעומר כל אלה שלחמו על יהדותם מרבי עקיבא ושמעון בר-יוחאי ועד לאחינו שנספו בשואה. לא כל חיבור לשורשיך היהודיים הוא הדתה ולא כל סממן יהודי צריך לעורר התנגדות אלא דווקא חיבור לשורשינו העמוקים כעם יהודי בארץ היפה הזו. באותו הרגע על הבמה חשבתי על אבי וסבי ז”ל שהיו גאים לראות אותי מניח תפילין וכן אפילו הזלתי דמעה אמיתית כי כולנו יהודים!” 

התגובות שכנגד היו חריפות מאוד ועוררו זעם רב ובצדק, קריאות מסוג זה ברחבי העולם היו בוודאי גורמות לזעקת ה-‘אנטישמיות’, אך לא כך בישראל, מסתבר שפה, במדינת העם היהודי, זה לגיטימי וכשר:  

ג’ו: “יש הרבה דרכים להיות יהודי. יש היום מלחמה על המרחב הציבורי. החילוניים לא רצו בה, לעולם לא יעלה מפיק אתאיסט שהזמין אותך להופיע מול קהל שאינו חילוני בלבד, ויגיש לך חתיכת בייקון שתאכל מול כל הילדים. אתה דמות מוכרת לילדים ומשמש דוגמה. וחב”ד עושים בך ניצול ציני בשביל להראות לילדים כיצד נכון להיות יהודי. אתה, יובל המבולבל וטל מוסרי לא מבינים שמשתמשים בכם במלחמת התרבות שנכפתה פה עלינו. בינתיים הציבור הזה עורך אירועים בהפרדה מגדרית, סוחטים תקציבים מהמדינה, תורמים הרבה פחות מיסים, עולים לכולנו יותר כסף, ומורידים נערות עם מכנס קצר מדי מהאוטובוס. אתה רוצה להניח תפילין? מקסים. אתה מכניס את זה להופעה שלך? זה כבר קרקס.”

יעקב: “בעיני זה רק ממאיס את הדת. אתה גם מפגין בורות כשאתה אומר ש”אחינו נלחמו בשואה על יהדותם”; רובם בכלל לא היו מחוברים ליהדות ולא היו דתיים. היטלר לא נלחם ביהדות כדת אלא ביהודים כגזע. ולגבי רבי עקיבה ובר כוכבא ובית שני: דווקא הקיצוניות הדתית היא זו שהביאה לחורבנינו. אנשים שיצאו למלחמה חסרת סיכוי ואמרו שאלוהים יעזור לנו. הוא לא עזר.”

נאדיה: “דת היא כמו איבר מין: זה בסדר שיש לך אחד, וזה אחלה שאתה גאה בו ונהנה ממנו. אבל זה בכלל לא סבבה כשאתה מנופף איתו מול הפרצוף שלי ושל הילדים שלי.”

סילביה:

א. תרשה לי לא להאמין ש”הפתיעו” אותך. הם שמו סכום יפה של כסף, קנו את שירותיך וקרוב לוודאי שהנושא גם תואם מראש.

ב. אין שום רע בהנחת תפילין כל עוד אתה עושה זאת בזמנך הפנוי, בביתך או בבית הכנסת השכונתי.

ג. יש טעם מאד נפגם כשאתה עולה על במה שהקהל מולך מורכב מכל מיני אוכלוסיות (יהודים, ערבים, חילונים, נוצרים ועוד) ואתה בעצם אומר: “אני מזלזל באמונה שלכם” ובמקום להופיע בשביל כולם, אתה מופיע עבור חלק מאד ספציפי מהקהל שלך.

ד. אני כאמא יהודיה חילונית לילדים שמאד אוהבים אותך, צריכה לחשוב פעמיים אם להגיע להופעות שלך מחשש שילדי יחשפו לתוכן דתי שאליו אני מעוניינת לחשוף בדרכי ולא דרך הופעת בידור.

אמיר: “האם ההופעה היתה לציבור דתי או פתוחה לציבור הרחב ו-תן לי לנחש-ביישוב עם צביון חילוני מובהק? האם אתה לא רואה בעיה בתור אומן שמשפיע על ילדים, לקיים טקס דתי מול ילדים חילוניים כי ״אתה יהודי מזיל דמעה״? האם הופתעת שהופתעת? האם אחינו שנספו בשואה – אלה שמיד עלו בראשך, זה עם התפילין עליו – האם גם הם הניחו תפילין ואם כן איפה היה אלוהים באותו רגע? האם זה ש״כולנו יהודים״ אומר שכולנו דתיים? האם אתה באמת לא מבין כמה מגוחך הפוסט שלך?”

ניקיטה: יהודי – זה לא אומר שחייב להיות מפגר ולהניח רצועות של עור הפרה על היד בטקס פרימיטיבי…. ובאותו הזמן אותם הרבנים תוקפים בנות שלובשות לא כפי שהפרימיטיבים אוהבים, מורידים מהבמה אותן, חונכים אותנו עם כפיית הדביליות על כל תחומי החיים. אמרת משהו על זה או אתה יהודי שרק עושה ולא שומע מה קורה מסביב?

Tags
פרסום ההופעות של רוב רוי בל"ג בעומר. צילום: פייסבוק רוב רוי

התגובות שבעד נעו מתמיהה ופה פעור ועד תמיכה גורפת ואהבת העם:  

אבישי: “לא יאומן לקרוא את כל התגובות פה, חלק מהם מזכיר דעות של תקופות מאד אפלות בהיסטוריה ולחשוב שזה בא מיהודים. עד אתמול לא שמעתי עלייך האמת, אבל זו דוגמא מעולה שמראה בדיוק מה זה יהודי ושכל יהודי הוא קדוש, אלפי רבנים לא היו מצליחים לעשות קידוש השם כמו שעשית והכי חשוב שבזכותך עוד ילד יהודי שאל את אבא שלו מה זה תפילין, אשרייך.”

שלומי: “תודה רוי ששיתפת את אשר על ליבך…אין שום צביעות בחיבור לסממן יהודי הקיים בעמינו זה שנים רבות. אתה אוהב חיות ומלמד אותנו לכבד ולשמור על החיות ממש כפי שהתורה מצווה אותנו…ממש כפי שכתוב בתוך התפילין שהנחת…”

אטיאס: “לכל הצבועים שמתלהמים פה על חב”ד. בתור אחד שטייל המון בעולם ואני מניח שגם חלקכם אני בטוח שנעזרתם בחב”ד או היה לכם קשר כלשהו כשהייתם רחוקים מהבית. אז די לצביעות. חב”ד זה הגוף הדתי היחיד במדינה שלא כופה את עצמו ולא מדיר נשים ולא יוצר הפרדות באוטובוסים ולא…. ולא…… ולא….!!!”

נופר: “יהודי זה יהודי.. אשריך ואשרי חלקך כל הכבוד לך ואל תשים לב לכל הממורמרים פה אחרי הכל באתם לתהלוכה של חבד ולא שילמתם כרטיסים לאיזה הצגה אז שכל אחד יעשה מה שטוב לו ומי שלא טוב לא.. יום טוב לו!!”

ורד: “גאה בך רועי !!!! דתי לא דתי ,אתה בן של מלך !!!!!!! ותפילין יכולים רק לעזור ,בטח לא לפגוע ! 5 דקות בלבד וזכות ענקית ! אשרייך !!!!!!! תבורך מפי אל.”

ליאור: “לא רק אביך וסבך ז”ל היו גאים בך. הרבה אנשים גאים בך כולל אותי. אין מרגש מתמונה כזאת. עזוב אותך מכל “הנאורים” שמדברים על הדתה וכפייה. הלכת עם מה שהרגשת באותו רגע וזה הכי חשוב. וכן, אין כל רע להתחבר לשורשים ולמסורת. כל הכבוד לך!”

שלהבת: “יום חמישי האחרון נערכו ברחבי הארץ אירועי חב”ד לרגל ל”ג בעומר, ברוב המקומות הופיעו אומני ילדים אשר לחלקם עלו רבנים ויחד איתם הניחו תפילין. אינני מבינה את הרוע הטמון בציבור, האירוע מומן והוזמן ע”י חב”ד וע”כ אין לאף אחד את הזכות להתלונן, אם חילוני שונא דתיים או לא מאמין שלא ילך לאירועים האלו, אך אם הלך שישתוק ולא יתלונן. אין כאן ולו כפייה דתית אחת קטנה, אין כאן ולו הדתה, אין כאן ניצול ואף אחד לא מצמיד אקדח לראש ומאיים על אף אחד לעשות את הדברים. רועי עוז, אני הכי גאה בך בעולם על הכבוד שנתת בעת האירוע, גאה בך על העמידה שלך כנגד חברה שרואה רק את עצמה, גאה בך על היכולת להתאים את עצמך לחברה איתה אתה עובד. שיהיה המון הצלחה.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close