בריאות

תכירו את האחות במרפאת ראש העין שכבר 18 שנה מתרגשת לטפל באנשי הקהילה בעיר. מצדיעים לאחיות ב”שבוע האחיות”

השבוע אנו מציינים את “שבוע האחות והאח” בשירותי הרפואה. מדובר באנשים שקיבלו על עצמם תפקיד שכולו שליחות – תפקיד שמעמיד אותם לרשות הקהילה לא פעם תוך הקרבה ונתינה, לעיתים גם על חשבון חייהם הפרטיים.
נורית כהן בת ה-50 אם לארבעה וסבתא לנכדה היאמנהלת הסיעוד במרפאת כללית בראש העין. כבר מגיל 16 היא ידעה, שזה מה שהיא בוחרת לעשות בחיים – היא למעשה המשיכה את דרכו של אביה שהיה אח בבית חולים בחיפה וכשכבר בגיל הזה החלה להיות אלונקאית. הייעוד שלה בחיים היה לה ברור והשירות שלה במרפאת ראש העין מזה 18 שנה מעניק לה סיפוק גדול כפי שהיא מעידה: “אני גאה להיות מנהלת סיעוד במרפאת ראש העין”, אומרת כהן בחיוך, “זו למעשה המרפאה הכי גדולה בעיר, היושבת ברחוב משה זכריה. במסגרת התפקיד אני אחראית על צוות של 5 אחיות שעוסקות הן ברפואת משפחה והן ברפואת ילדים. גם אחרי 18 שנים במרפאה, אני מגיעה בשמחה מדי בוקר לעבודה וגאה להיות חלק מצוות מסור, שעושה ימים כלילות למען הציבור”.
למה בחרת דווקא במקצוע הזה שהוא מאוד תובעני?
“אבא שלי היה אח בחדר ניתוח בבית חולים ‘אלישע’ בחיפה. תמיד הייתי קרובה אליו והתעניינתי ברפואה. כנערה התלוויתי לאבא שלי לבית חולים ועבדתי כאלונקאית כבר בגיל 16 ולכן זה היה מאוד טבעי שאתגלגל לתחום – ואני מאוד שמחה על הבחירה במקצוע הזה”.
תגיות

יש רגע אח או מקרה, במהלך כל הקריירה שלך, שלא תשכחי?
“רגע שהיה כבוד לכל מחוז דן-פתח תקוה, כשקיבלנו לפני כשנתיים את מגן שר הבריאות, בעקבות פרויקט ‘צעירי כללית’ שהתחיל כאן אצלנו במרפאה. מדובר בפרויקט שבמסגרתו שילבנו בני נוער מראש העין בהתנדבות במרפאות של הכללית בעיר, בשיתוף פעולה מדהים ופורה עם הגב’ רינת מגידו, מנהלת התנדבות נוער רשותית באגף החינוך בעיר. הפרויקט שהתחיל אצלנו תפס תאוצה והגיע לבסוף לתפוצה ארצית רחבה , לעולם לא אשכח את הרגע שבו עלינו לכנסת בירושלים יחד עם הנהלת המרפאה והמחוז וקיבלנו את המגן במעמד מרגש במיוחד”.
תני עצה אחת לאח או אחות שהם בתחילת דרכם
“האמת שאני בדיוק חונכת אחות שהתחילה לעבוד אצלי ואני תמיד אומרת לה להיות ראש גדול, להשקיע, לעבוד עם הלב והנשמה. בעבודה בקהילה יש לנו את הזכות  לבצע פרויקטים רבים  שתורמים למטופלי המרפאה ולעתים לכלל תושבי ראש העין – כשהראייה היא תמיד עזרה לזולת, חינוך לאורח חיים בריא, מתן ידע לציבור  לשיפור איכות החיים ועזרה במניעת אשפוזים”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close