אש העיר, צביקה ברוט וירון לוי מחזיק תיק החופים. המחירון הזה לא קיים בשטח. צילום: עיריית בת יםאש העיר, צביקה ברוט וירון לוי מחזיק תיק החופים. המחירון הזה לא קיים בשטח. צילום: עיריית בת ים

מצפצפים על עיריית בת-ים: היום בבוקר גבו בחוף בת ים פי 2 על כיסא, מהמחיר שהעירייה הבטיחה. משכיר: "שהעירייה תקנה כיסאות משלה ותיתן בחינם"

משכירי הכיסאות והשימשיות בחופי בת-ים ממשיכים גם הבוקר לצפצף על התושבים ועל העירייה, כשלמעשה אין שום ענישה ואכיפה נגדם. גם הבוקר, בניגוד להבטחות העירייה- תשלמו ביוקר על "הפריבילגיה" לשבת על כיסא בחוף הים בבת-ים. צפוי: קיץ לוהט


נכון להיום בבוקר יום רביעי בעלי העסקים בחוף בת ים לוקחים את המחירים שהם רוצים ומצפצפים על הוראות העירייה לגבי מחירי הכיסאות והשימשיות. קבלו:

לפני מספר חודשים מחזיק תיק החופים והמשנה לראש היער, ירון לוי, התייצב יחד עם ראש העיר צביקה ברוט והחזיק שלט עליו הופיעו המחירים המסובסדים שעיריית בת ים החליטה להכיל על חופי העיר. במחירון שהציבה העירייה יש הגבלה על מחיר הכיסא, השימשייה ואף מחיר הקרטיב שתשלמו.

כך למשל העירייה קבעה שעל כיסא בים תשלמו רק 6 שקלים.

אלא שעונת הרחצה נפתחה לפני מספר שבועות ועולם כמנהגו נוהג. וכך, בסוף השבוע האחרון- סוף שבוע ארוך בשל חגיגות העצמאות, גילו תושבי בת- ים שהגיעו לחופים השונים שמשכירי הכיסאות והשמשיות ואף מוכרי הקרטיבים מצפצפים על העירייה. אחד ממשכירי הכיסאות בחוף דרומי יותר בעיר אמר ל"ניוזים מרכז": "אני רוצה לראות את הפקחים של העירייה מגיעים לכאן ואומרים לנו כמה כסף לקחת. שקודם יסתובבו בין בתי הקפה בטיילת ויבדקו איך המחירים שם קופצים בקיץ ויאכפו שם. אנחנו מתפרנסים רק מהקיץ וגם את זה רוצים לקחת לנו?".

לפי בעלי עסקים בחוף בת ים, ההחלטה של העירייה נעשה שלא על פי צו חוק ואין לעירייה כלל יכולת לאכוף זאת.

וכך- בסוף השבוע בחוף לדוגמא מי שלקח כיסא שילם 15 שקלים- פי 2.5 מהמחיר שקבעה העירייה. ואילו אם בטעות רציתם גם שימשייה ושולחן, עוד 10 שקלים הייתם משלמים. לפי תושבים- לפני "סבסוד" העירייה, בשנה שעברה על כיסא ושמשייה הם שילמו אף פחות- 17 שקלים.

בעקבות כך, בתחילת השבוע הוציא ירון לוי הודעה לפיה: "בימים האחרונים קיבלתי פניות רבות מתושבי העיר לגבי מספר עסקים שבחרו שלא להתייחס למחירון החדש. אותם עסקים גובים עדיין את אותו המחיר היקר כפי שעשו בעבר בניגוד להחלטת הנהלת העיר ובניגוד לחוק", לוי הוסיף: "אני מברך את בעלי העסקים שהחלו לפעול בהתאם למחירון החדש, ומודיע כי העירייה תגביר את הפיקוח כדי לאכוף את אותם עסקים שימשיכו להתעלם ולצפצף על החוק. חשוב לזכור המחירון מתייחס לתושבי העיר בת ים בלבד, בהצגת תעודה מזהה או רישיון נהיגה".

אלא שהמילים של לוי כנראה לא ממש מרתיעות את בעלי עסקי הכיסאות והשימשיות בחוף – הבוקר שלחנו לעשות עוד בדיקה וקבלו: בחוף הדרומי סמוך לתאיו ביקשו 12 שקלים על כיסא. פי 2 מהמחיר שקבעה העירייה. כשנשאל המשכיר ענה: "שיבואו וינסו לתת קנס. לא יחזיק מים".

כאמור – בעלי העסקים בחוף ממשיכים להתנהל כפי שהם רוצים מבלי לפחד מכל אכיפה של העירייה.

אולי גם זה יעניין אותך
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך