הלוח יזכור עליו נרשמו שמות חללי צה"ל ולטענת הסטודנטים, תלמידות ערביות מחקו שמות חללים ורשמו עליהם משפטים והשחיתו. צילום: רשת פייסבוקהלוח יזכור עליו נרשמו שמות חללי צה"ל ולטענת הסטודנטים, תלמידות ערביות מחקו שמות חללים ורשמו עליהם משפטים והשחיתו. צילום: רשת פייסבוק

סערה במכללת החינוך "דוד ילין": תלמידות ערביות השחיתו לוח יזכור עם שמות נופלים. אגודת הסטודנטים: "מספר אנשים החליטו לבזות את חשיבותו של לוח ההנצחה להשחית אותו בכוונת תחילה"

סערה גדולה במכללת "דוד ילין" לחינוך. סטודנטיות ערביות, כך לפי עדויות סטודנטים ותיעוד, השחיתו לוח יזכור עם שמות חללי צה"ל שנפלו במערכות ישראל. הסטודנטים: "זה היה מכעיס, כואב ומישהו צריך להתעורר כאן! אלו נשים שהולכות להיות מורות במערכת החינוך בישראל!". אגודת הסטודנטים במכללה: "לא ניתן יד לפגיעה כל כך מכוונת ואישית כלפיי הסטודנטים שלנו מכל מגזר שהוא, במיוחד במוסד להכשרת מורים ומחנכים לעתיד שדוגל בסובלנות ובהבנת האחר ובעיקר בימים רגישים ובנושא אישי כל כך"


סערה גדולה נרשמת בשעות אלו במכללה לחינוך, שם לומדים מורי העתיד, מכללת "דוד ילין" שבירושלים.

הכל התחיל מיוזמה של אגודת הסטודנטים של המכללה בשיתוף עם הנהלת המכללה, כשלקחו לוח גדול עליו נרשמו שמות רבים של חללי מערכות ישראל לרגל ציון יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. על הלוח נרשמו שמות נופלים רבים, כשכל סטודנט וסטודנטים מוסיפים שם של נופל ואף חלק מוסיפים כמה מילים עליהם.

ואז לפי עדות של סטודנטים במכללה: "הגיעו כמה תלמידות ערביות והחלו למחוק מהלוח את שמות הנופלים ורשמו מעל שמות הנופלים משפטים של 'משחקי הכס', וכל מיני איחולי 'רמדאן כרים'. גם כשתלמידים אחרים העירו להן, הם לא חדלו והחלה לקום מהומה".

אחת הסטודנטיות במקום סיפרה: "הן מחקו את שמות הנופלים או כתבו עליהם כל מיני הגיגים של רמדאן. אחת הסטודנטיות- אחות שכולה שהייתה במקום החלה לבכות. למקום הגיעה אפילו סגנית הדיקנית. אנחנו הסטודנטים דורשים מהנהלת המכללה לבדוק במצלמות האבטחה במקום מי השחית את לוח הזיכרון ולהעניש את אותן סטודנטיות שאמורות להיות מורות במשרד החינוך בישראל".

 

אולי גם זה יעניין אותך

דניאל, תלמידה אחרת במכללה כתבה בדף אגודת הסטודנטים: "בואו נדבר על זה שהשמות נמחקו באורך פלא!! בואו נדבר על זה שנכתבו קללות ומשפטי שנאה על הקיר!!!! מישהו צריך להתעורר כאן ומהר!".

תגובת הנהלת מכללת דוד ילין: "אגודת הסטודנטים במכללה יזמה לוח זיכרון בו כל אחד יוכל לכתוב דברים אישיים ולכבד זכר יקירים שנפלו במערכות ישראל ובפעולות איבה. לצערנו, מספר סטודנטים ביזו את המיצג, דבר שפגע ברגשות הציבור ונמצא בניגוד מוחלט לערכי המכללה. המכללה תמצה את הדין המשמעתי עם סטודנטים אלה ותמשיך לחנך לסובלנות ולכבוד הדדי".

תגובת אגודת הסטודנטים ב"דוד ילין": "אגודת הסטודנטים והסטודנטיות יזמה את רעיון לוח הזיכרון במטרה לתת מקום להנצחת הנופלים במערכות השונות ובפעולות האיבה ולאפשר לסטודנטים לכתוב את שמות יקיריהם ולהדליק נר לזכרם. לצערנו הרב, אדם אחד או מספר אנשים החליטו לבזות את חשיבותו של הלוח ולהשחית אותו בכוונת תחילה. כמובן שאנחנו מגנים את המעשה בכל תוקף והדברים הועברו מיד לטיפול משמעתי במעמד ההנהלה ודיקנט הסטודנטים. לא ניתן יד לפגיעה כל כך מכוונת ואישית כלפיי הסטודנטים שלנו מכל מגזר שהוא, במיוחד במוסד להכשרת מורים ומחנכים לעתיד שדוגל בסובלנות ובהבנת האחר ובעיקר בימים רגישים ובנושא אישי כל כך".

 

הלוח יזכור עליו נרשמו שמות חללי צה"ל ולטענת הסטודנטים, תלמידות ערביות מחקו שמות חללים ורשמו עליהם משפטים והשחיתו. צילום: רשת פייסבוקהלוח יזכור עליו נרשמו שמות חללי צה"ל ולטענת הסטודנטים, תלמידות ערביות מחקו שמות חללים ורשמו עליהם משפטים והשחיתו. צילום: רשת פייסבוק
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך