שוב: "דגלים כחולים" בכל חופי ראשון לציון

כל חופי ראשון לציון עומדים בכל הקריטריונים המחמירים של התוכנית הבינלאומית "דגל כחול" המעניקה תו איכות סביבתי לחופי רחצה בארץ ובעולם


השבוע התכנסה ועדה בינלאומית וחבר השופטים של התוכנית "הדגל הכחול" והחליטה להעניק דגל  כחול לכל חופי ראשון לציון אשר עומדים בכל הקריטריונים המחמירים של התוכנית.

"דגל כחול" הינו תו איכות סביבתי לחופי רחצה בארץ ובעולם. ראשון לציון הצטרפה לתוכנית לראשונה לפני חמש וחצי כאשר אחד מהחופים קיבל את הדגל הכחול ולפני כשנתיים כל חופי העיר זכו לדגל הכחול. אגף חופים ואגמים, בראשות אלי שוורצברג, פועלים כל שנה כדי להבטיח קבלת הדגל הכחול.

אולי גם זה יעניין אותך

כדי להצטרף לתוכנית יש לעמוד במספר קריטריונים כמו איכות סביבתית– על החוף לעמוד בדרישות לאיכות מי הרחצה הן בפרמטרים כימיים והן בפרמטרים פיסיקליים.

כמו כן, על החוף לעמוד בדרישות תדירות דיגום המים, לפחות חמישה דיגומים לעונה. ניהול סביבתי-על החוף לעמוד בתנאי איסוף אשפה, מחזור אשפה, אכיפת איסור כניסת רכבים לחוף, איסור לינה שאינה מותרת בחוף, בקרה ואכיפה של כניסת בעלי חיים לחוף.

בטיחות ושירותים-תחזוקה שוטפת ונאותה של מתקני החוף, מספר מצילים ואביזרי הצלה נאותים, תכנית פעולה מוכנה למקרה של זיהום חמור, נגישות לנכים, מי שתיה זמינים ונקיים. ולבסוף, חינוך סביבתי ומידע-  פרסומי מידע על המערכות האקולוגיות בחוף, השירותים הניתנים בחוף וכללי התנהגות. כמו כן פעילויות חינוכיות סביבתיות. כל חוף נבחן על ידי ועדה לאומית שהמלצותיה מועברות לוועדה בינלאומית במטה הקרן בקופנהגן, המוסמכת להעניק לחוף או למרינה את הדגל הכחול שהינו למעשה תו איכות סביבתי.

המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק חופים ואגמים, עידן מזרחי, מוסיף: "במקביל להשקעה והפיתוח בחוף הים, אנחנו לא מקלים ראש לרגע בהיבטים הסביבתיים. אגף חופים עובד קשה במהלך כל השנה כדי לשמור על הסטנדרטים הגבוהים של התוכנית. חוף נקי הוא רווח של כולנו וזו אחריות של כל אחד מאתנו לאסוף את הפסולת שלנו בסיום הבילוי ולהשליך לפח".

צילום אווירי- אביב בן אור. צילום דגל כחול- עידן גרוס

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך