קשרים וכישורים בחולון

דרושים מתנדבים בחולון להתנדבות עם מבוגרים שלהם ירידה קלה בזיכרון במסגרת פרויקט "קשרים וכישורים" שנערך בעיר


השירות לאזרח הוותיק במנהל הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית חולון בשיתוף עם עמותת "עמדא" לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות בישראל, מאתרים מתנדבים להתנדבות עם מבוגרים שלהם ירידה קלה בזיכרון, במסגרת פרויקט "קשרים וכישורים". מדובר בפרויקט שמטרתו להעניק לחולים כלים לעבודה על התפקודים הקוגניטיביים, שימור מיומנויות קיימות וחיזוקן והמשך פעילות מתוך ידיעה כי פעילות תורמת לבריאות ומעכבת ירידה בתפקודים הקוגניטיביים.

המתנדבים ישתתפו בקורס הכשרה בן שמונה מפגשים, שיתקיים במינהל הרווחה והשירותים החברתיים ושיועבר על ידי עובדת סוציאלית ומרפאה בעיסוק מטעם עמותת "עמדא". משתתפי הקורס יערכו היכרות עם עולם הדמנציה והירידה בזיכרון, ירכשו כלים מעשיים להפעלת החולה בשלבים הראשונים של הירידה בזיכרון וילמדו כיצד להעניק תמיכה ומידע למשפחה על אודות דרכי ההתמודדות עם המחלה. במהלך ההתנדבות יינתנו הדרכה והנחייה באופן שוטף על ידי עובדות סוציאליות שמרכזות את תכנית ההתנדבות.

אולי גם זה יעניין אותך

עם סיום הקורס, ישובצו המתנדבים בבתיהם של חולים ויעבירו פעילות במשך כשעה בשבוע, למשך כ-12 פעמים, בשיתוף בן משפחה, שיקבל כלים לעבודה ולחיזוק מיומנויות קוגניטיביות. לאחר שיסיימו לפעול בבתי שלושה חולים, יקבלו המתנדבים תעודה מטעם עמותת "עמדא" ומינהל הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית חולון, שמעידה על הכשרתם כמפעילי תכנית "קשרים וכישורים".

לפרטים ולקביעת ראיון יש לפנות לעו"ס יפית סלמה-שמש – טל' 03-5025617, דוא"ל yafits@holon.muni.il או לעו"ס רותם ששון – טל' 03-5025611, דוא"לrotems@holon.muni.il

צילום: אילוסטרציה

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך