כרמל שאמה הכהן. "חגיגת התמ"א 38 החזירית ללא תשתיות בר"ג הסתיימה עם הכרעת הבוחר".צילום: עיריית ר"גכרמל שאמה הכהן. "חגיגת התמ"א 38 החזירית ללא תשתיות בר"ג הסתיימה עם הכרעת הבוחר".צילום: עיריית ר"ג

בעקבות חשיפת "ניוזים מרכז" בדבר האיומים על ראש עיריית ר"ג מצד גורמים קבלניים. פגישה דחופה בין ראשי ארגוני הקבלנים ושאמה הכהן עם הצהרות מפתיעות

בעקבות חשיפת "ניוזים מרכז" בדבר איומים ולחצים שמופעלים על ראש עיריית רמת גן מצד גורמים קבלניים, התקיימה פגישה דחופה בין שאמה הכהן לארגון "בוני הארץ" במייצגים את הקבלנים והיזמים. נשיא הארגון: "מזדהים עם עמדת ראש העירייה, שלפיה לא ניתן לקדם פרויקטים ללא תמיכה כספית של הממשלה"


ביום חמישי האחרון חשפנו ב"ניוזים מרכז" את העובדה שראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן נאלץ לבקש לאחרונה רישיון לנשיאת נשק ואף החל להסתובב עם מאבטחים, זאת לאחר שבתקופה האחרונה הוא מקבל איומים ויותר מכך מגורמים קבלניים שונים הפועלים בעיר רמת גן ולא אוהבים, וזאת בלשון המעטה, את העובדה ששאמה הכהן החליט לעצור את כל אישורי הבנייה שחולקו בעיר, ולשקול כל אישור לגופו כדי לא לאפשר בנייה פרועה בעיר כפי שהתרחשה עד עתה.

בעקבות החשיפה, פנה ל"ניוזים מרכז" ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ המייצג את הקבלנים והיזמים בישראל וחשף כי התקיימה פגישה לילית בסוף השבוע בינם לבין כרמל שאמה הכהן וכן השתתפו בפגישה אברהם להב (יו״ר ארגון הקבלנים המקומי) וגיא ששון (יו״ר הוועדה המוניציפאלית של ההתאחדות).

סרוגו אמר ל"ניוזים מרכז": "יש להרגיע את הרוחות. אנו בהתאחדות בוני הארץ, הגוף היציג של הקבלנים והיזמים בישראל, נגד אלימות מכל סוג ולא ניתן גיבוי למי שינהג באלימות. עם זאת, ראש עיריית רמת גן שוגה כשהוא מטיח בציבור שלם של בוני העיר והארץ האשמות חמורות של שחיתות, שוחד ואיומים. זכותו המלאה של כרמל שאמה הכהן לשנות מדיניות תכנונית של קודמיו ואני בטוח שהוא מאמין כי כך יעשה טוב. אך חלה עליו חובה למנוע פגיעה בפרויקטים בשלבי אישור, למנוע פגיעה ביזמים שהשקיעו בהם הון ומאמץ ולמנוע פגיעה בתושבי הבניינים הישנים שיטופלו.

אולי גם זה יעניין אותך

אני שמח ומודה לראש עיריית רמת גן על שנענה לבקשתי ונפגש איתנו בדחיפות. התאחדות בוני הארץ מזדהה עם עמדת ראש העירייה, שלפיה לא ניתן לקדם פרויקטים ללא תמיכה כספית של הממשלה ונעמוד לצידו כדי לסייע בעניין זה.

יחד עם זאת, בפגישה הערב הוצגה העובדה כי 127 הפרויקטים שנמצאים בתהליכי אישור בוועדה המקומית יכניסו לקופת העירייה כ-180 מיליון שקל מהיטלי השבחה ופיתוח וייטיבו עם תושבי העיר.

סוכם בישיבה כי נמשיך לדון בעניין בימים הקרובים. כך יש להתנהל. לא בהתקפות, לא באלימות מילולית או פיזית, לא בהתלהמות. באחריות ובכבוד הדדי אפשר להגיע לתוצאות הדרושות".

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך