הסייעות מפגינות הבוקר ברחבת העירייה בבת ים נגד האלימות כלפיהן. צילום: מערכת ניוזיםהסייעות מפגינות הבוקר ברחבת העירייה בבת ים נגד האלימות כלפיהן. צילום: מערכת ניוזים

בעקבות מקרי אלימות נגד סייעות בגנים בבת ים, הסייעות שובתות הבוקר וקיימו הפגנה סוערת בבניין העירייה. "לא ניתן להפוך אותנו לשק חבטות"

סייעות גני הילדים בבת ים החליטו להשבית הבוקר את הלימודים עד 09.00 ויצאו להפגין בבניין העירייה. אחרי שני מקרי אלימות קשים כלפיהן, רק בשבוע האחרון, הן החליטו לומר "די!" ולדרוש שהמערכת תעשה משהו כדי למנוע מהן להפוך לשק החבטות של הורים מסוימים


שני מקרי אלימות נגד סייעות בגני ילדים בבת-ים נרשמו בימים האחרונים. הראשון היה כשאמא של ילד בגן תקפה סייעת, לאחר שעל האם נאסר להכניס דברי מתיקה לגן.

המקרה השני נרשם לפני מספר ימים כאשר סבתו של אחד מהילדים הכתבה סייעת, לאחר שזו ביקשה מהסבתא להמתין בסוף היום לפתיחת השערים כדי לקחת את הילד.

בעקבות מקרי האלימות ההולכים ומתרבים החליטו הסייעות להשבית הבוקר את הלימודים בגנים עד השעה 09.00. בשעה זו הן הגיעו לבניין עיריית בת-ים והן מפגינות בקול עם שלטים "די לאלימות נגדנו!".

 
אולי גם זה יעניין אותך

ענת זדה, נציגת ועד הסייעות בבת ים, אמרה היום: "מיום ליום המצב מחריף. אנחנו לא שק חבטות. השביתה הזאת היא מסר ברור להורים כדי שיבינו שאלימות לא תעבור לסדר היום. לא ייתכן שסייעות מגיעות לגן ומפחדות. כל פעם שהורה יחשוב לפנות לאלימות אנחנו נשבות!".

בעקבות זאת הוציאה סמנכ"לית חינוך ורווחה בעירייה, ד"ר זיו חורב, מכתב להורי הילדים בנוגע לשביתת הסייעות: "אנו רואים בחומרה רבה כל מקרה של אלימות בתוך מערכת החינוך, על אחת כמה וכמה כאשר המעורבים הם הורים, שאמורים להוות דוגמה לילדים. המקרים מצויים בחקירת משטרה. מערכת החינוך בעיר פועלת בדרגים הגבוהים ביותר למניעת הישנות מקרים דומים, ולמיגור כל תופעה של אלימות באשר היא. אנו נמשיך לנקוט באפס סבלנות בנושא אלימות הן מילולית והן פיזית במערכת החינוך בעיר ובכלל".
 
 
 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך