רמת גן

“יונתן טופור הוא ההוכחה שאין גבולות ליכולות האנושיות”

במסגרת מפגשי דלת פתוחה המתקיימים מדי שבוע, הגיע אל לשכת ראש העירייה אורח מיוחד: יונתן טופור, תושב העיר בן 19 המאובחן בתסמונת אספרגר. יונתן ניחן בזיכרון ויזואלי וכישרון יוצא דופן בתחום הציור, בעזרתם הוא מצליח להתגבר על מגבלות התקשורת ולהביע את עצמו בדרך מקורית וצבעונית. יונתן החל לגלות את אהבתו לתחום עוד כשהיה ילד וראה את הרישומים של אביו, שהיה מועסק בעברו כאדריכל באגף התכנון בעיריית רמת גן.  

היכולות הגרפיות של יונתן הוצגו במספר תערוכות יחיד, כשאחת מהן אף פרצה את גבולות הארץ והוצגה בגלריה מרכזית בלונדון. כיום הוא לומד עיצוב פנים ומצייר בעיקר נופים אורבניים, בהם מתחם הבורסה ברמת גן.

תגיות

במהלך המפגש התרשם כרמל שאמה הכהן מיצירותיו של יונתן, ואף ביקש לבדוק אפשרות להציג תערוכה בבית יד לבנים. בנוסף, ראש העיר העניק ליונתן מלגת לימודים על סך 2,000 שקלים מטעם קרן רמת גן לחינוך ותרבות. כמו כן, תוענק לו מלגה נוספת על סך 3,500 שקלים, אותם יקבל בטקס המלגות השנתי לסטודנטים שיערך בחודש אוגוסט הקרוב.

 

צילום: באדיבות עיריית רמת גן

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close