ראש עיריית בת-ים הודיע לחברה האחראית לסלילת הרכבת הקלה, שעליהם לשנות את עבודתם שפוגעת בחיי התושבים. התגובה: הם מאיימים לתבוע אותו. ברוט: “זה בטח לא מפחיד אותי”

צביקה ברוט, ראש עיריית בת-ים, מכריז מלחמה על נת"ע האחראים לרכבת הקלה בבת-ים: "הם חייבים להבין שנגמרה התקופה שנותנים להם להשתולל בבת-ים. אנחנו מוכנים לספוג אי-נוחות ופקקים, אבל זה חייב להיות מידתי - ובלי שום פשרות בנושא בטיחות". בנת"ע הודיעו לברוט כי הם מתכוונים לתבוע אותו על כך שדורש מהם לשנות את דרכי עבודתם בעיר. ברוט: "אתם לא מפחידים אף אחד, ובטח לא אותי"

ראש עיריית בת-ים, צביקה ברוט החליט לא לשתוק ולכנס את האחראים בחברת נת”ע (נתיבי תחבורה עירוניים) האחראים לעבודות סלילת הרכבת הקלה העוברת גם בבת-ים, ולדרוש מהם כי ישנו את דרכי העבודה שלהם. זאת מאחר וזה גורם לפקקים קשים בעיר ולפגיעה קשה בעסקים. ברוט דרש מהאחראים לשנות את דרכי העבודה שלהם שלא מתחשבים במצוקה שהם גורמים לה לעסקים ולתושבים.

אלא שבנת”ע לא אהבו את הדרישות של ברוט והודיעו לו שאם הוא יאלץ אותם לשנות את דרכי העבודה שלהם בבת-ים הם יתבעו אותו אישית על פגיעה בעבודתם.

ברוט לא מתרגש מהאיומים וביום שישי הסביר בפוסט שכתב לתושבים כך:

“אז מסתבר שעכשיו חברת נת״ע החליטה לאיים עלינו, והיא הודיעה שהיא שוקלת לתבוע אותי על נזקים כספיים שנגרמו לה כתוצאה מהמאבק שאני מוביל יחד עם הנהלת העיר נגד אופן הפעילות שלהם בבת-ים.

אז חברים יקרים בנת״ע, בואו נבהיר כמה דברים:

אתם לא מפחידים אף אחד, ובטח לא אותי. אני עובד בשביל התושבים, ולא בשבילכם. עצה ממני: אל תאיימו איומי סרק אם אתם לא באמת מתכוונים לבצע אותם. אדרבא, בואו נראה אתכם. גשו בבקשה לבית המשפט ותגישו נגדנו תביעה, בגלל שאני פועל כדי להגן על התושבים שלנו. שיהיה לכם בהצלחה עם זה.

פרויקט הרכבת הקלה הוא פרויקט חשוב וטוב. אנחנו רוצים אותו בעיר. גם אנשי נת״ע הם בסוף אנשים טובים, ישרים ומקצועיים. על זה אין מחלוקת. 

“זו גם הסיבה שאני לא פועל בכל העוצמה נגד נת״ע: מצד אחד אני מאפשר להם להמשיך לפעול כדי לא להאריך את משך הזמן של העבודות, שגורמות לפקקים ובעיות רבות, אבל מצד שני הם סופגים מאיתנו קנסות מדי שבוע (החברה ולא העובדים, כמובן), ואני לא מאפשר להם לפרוס איזורי היערכות ברחבי העיר. זה לא מאריך את משך העבודה אך כן מפריע מאד לנת״ע, שתאלץ בסופו של דבר להתאים את עצמה למדיניות שלנו
אתם חייבים להבין שנגמרה התקופה שנותנים לכם להשתולל בבת-ים. אנחנו מוכנים לספוג אי-נוחות ופקקים בשביל פרויקט הרכבת, אבל זה חייב להיות מידתי – ובלי שום פשרות בנושא בטיחות.

נת״ע טוענת שזו לא אשמתה, כי הנהלת העיר שהייתה לפני 8 שנים אישרה להם לפעול כך. גם אם הם צודקים, זה ממש לא רלוונטי. הם אחראים כיום לתקן את ההתנהלות הזו, ולהתאים אותה למדיניות החדשה שלנו שלא מתפשרת על הבטיחות ועל איכות החיים של התושבים.

אז בתכל׳ס, על מה אנחנו נלחמים
על מתן מענה לבעיית הבטיחות ברחוב הרצל, על בעיית החניה ברחוב, ועל היעדר השלביות שפוגעת בעסקים וגורמת פקקי ענק – במיוחד באזור התעשייה – שיכולים להימנע בניהול נכון. בסיור שעשיתי שם אתמול הראיתי להם שזה אפשרי. אלו הנושאים הקריטיים שעליהם לא נתפשר.

זה יכול לקחת עוד קצת זמן, ואני לא יכול להבטיח איך המאבק יסתיים. 
אבל אני כן יכול להבטיח דבר אחד: גם אם נת״ע ינסו להסית את הקרב הזה לבית המשפט, אני אמשיך לנהל אותו יום-יום בשטח – יחד עם התושבים”.

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close