דב צור. "יוכח שצור פעל תמיד רק לטובת העיר ולא לקח שקל לכיסו". צילום ראובן קופצ'ינסקידב צור. "יוכח שצור פעל תמיד רק לטובת העיר ולא לקח שקל לכיסו". צילום ראובן קופצ'ינסקי

רעידת אדמה בראשון לציון: מלבד ביטן, המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש העיר לשעבר, דב צור, בגין שוחד. פרקליטיו: "החלטה תמוהה"

מכה קשה לראש עיריית ראשון לציון, דב צור, עם הצהרת המשטרה היום כי היא ממליצה להעמיד אותו לדין בגין שוחד יחד עם המלצה להעמדה לדין של חבר הכנסת דוד ביטן, בשל דברים שעשה לכאורה בזמן שכיהן תחת צור בראשות העיר ראשון לציון. פרקליטיו של צור: "כשההחלטה תגיע לפרקליטות כל התיק הזה יסגר ולא יוגש כתב אישום"


ראש עיריית ראשון לציון היוצא, דב צור, טען לאורך כל מערכת הבחירות האחרונה כי נעשה לו עוול וכי החקירות נגדו בחשד לקבלת שוחד, טובות הנאה והפרת אמונים יתפוגגו ולא יצא מהם דבר. אלא שהבוקר, המשטרה הטילה פצצה והודיעה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד צור, חבר הכנסת דוד ביטן (שכיהן בעיריית תחת צור בזמן ההתרחשויות) והמשנה לראש עיריית ת"א לשעבר.

הפרשה, שנחקרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433.

על פי המשטרה, בין השנים 2011-2017 קיבלו ח"כ דוד ביטן, ראש העירייה לשעבר דב צור והמשנה לראש עיריית ת"א ארנון גלעדי, טובות הנאה מגורמים פרטיים, ובתמורה פעלו לקידום האינטרסים של אותם גורמים. בין הגורמים הפרטיים האמורים מצויים חברת דניה סיבוס, והמנכ"ל רונן גינזבורג, רשת כלבו מזון, יזמי נדל"ן, קבלנים ועוד גורמים אחרים המעורבים בפרשה של מתן שוחד וטובות הנאה בתמורה לקבלת ואישור פרויקטים שלהם בעיר ראושן לציון בפרט.

במשטרה ציינו היום: "מדובר בחקירה מסועפת, מורכבת ומאומצת, אשר במהלכה בוצעו מאות פעולות חקירה, נגבו עדויות של למעלה מ-300 עדים ונחקרו כ-80 חשודים. סך הכל נגבו כ-650 הודעות בפרשה. נערכו חיפושים בעשרות זירות, נתפסו 700 קלסרי מסמכים, ובוצעו תפיסות כלכליות בסך עשרות מיליוני שקלים".

אז איך פעלה השיטה שתביא להעמדתם לדין של דב צור ודוד ביטן?

על פי המשטרה, נמצא כי יזם הנדל"ן ניהל את קמפיין גיוס התרומות של צור לקראת הבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר 2013, ובתוך כך גייס בעצמו תורמים והעמיד מנגנון לגיוס תרומות המהווה טובת הנאה שהתקבלה אצל דב צור. "במהלך כהונתו של צור כראש עיר, הוא דן בענייניו של היזם, קיבל החלטות וחתם על היתרים בנוגע לפרויקטים נדל"ניים של היזם, זאת, תוך הסתרת הקשר בין השניים והימצאות צור בניגוד עניינים מול היזם".

 

אולי גם זה יעניין אותך

פרקליטיו של דב צור סבורים כי כשההמלצות יגיעו לשולחנה של הפרקליטות שתכריע אם יוגש כתב אישום או לאו, כל האישומים נגד צור יפלו: "התיק העיקרי בגינו נעצר ונחקר מר צור נסגר מבלי שנמצאה כל ראיה לעבירה כלשהי שביצע מר צור, וזאת כפי שהצהיר מר צור לאורך כל הדרך. למרבה הצער, במקום להסתפק בסגירת התיק העיקרי, ראתה לנכון המשטרה לפרסם המלצות תמוהות בלשון המעטה בנושא אחר לגמרי הקשור למערכת היחסים של מר צור עם היזם ארז מוסצ׳ו, נושא שנבחן ונבדק כבר על ידי מבקר המדינה וניתנו בו תשובות מקיפות ומפורטות הנסמכות בין היתר על עמדת היועצת המשפטית של העירייה לפיה לא נפל כל דופי בהתנהלות של מר צור בעניין זה. חשוב להבהיר כי דב צור לא קיבל שקל מאיש ואף לא טובת הנאה אחרת כלשהי. אנו מאמינים שלאחר שהתיק ייבדק בשנית בפרקליטות, תגיע הפרקליטות למסקנה כי לא נפל כל דופי בהתנהלות של צור אשר רק הטיבה עם העיר ועם תושביה".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך