"כמה יפה היה עולמנו אם היו יותר אנשים כמו ארקדי צוקרמן ז"ל"

במשך שנים תלה תושב העיר, האמן ארקדי צוקרמן, פרצופים שפיסל על מחבתות על גדר משותפת עם גני הילדים בסמוך, והכל בשביל לשמח את הילדים מדי בוקר. לפני כשנה הוא נפטר ועתה העירייה החליטה לחלוק לו כבוד אחרון ולתלות מחבת אחת נוספת להנצחתו


לפני שמונה שנים הוצבה על הגדר המשותפת בין בניין המגורים ברחוב עין הקורא בעיר לבין שתי כיתות גן- מחבת מיוחדת. מחבת שפוסל עליה פרצוף מחייך. מאחורי היוזמה החביבה עמד ארקדי צוקרמן ז"ל, אמן ותושב העיר שביקש לשמח מדי בוקר את ילדי הגנים "סיפורים מתוקים" ו"מגדל של קוביות".

השנים חלפו ולגדר נוספו פרצופים נוספים על מחבתות, מסננות, כיסויים לסירים ועוד. בסך הכל למעלה ממאה פרצופים מעטרים את הכניסה לגנים. לפני פחות משנה נפטר ארקדי צוקרמן ועיריית ראשון לציון החליטה להנציח את זכרו ולקרוא לסמטה "דרך המחבתות".

אולי גם זה יעניין אותך

"כמה יפה היה עולמנו אם היו יותר אנשים כמו ארקדי צוקרמן ז"ל" אמר ראש העירייה, רז קינסטליך, בטקס הסרת הלוט מהמחבת הזהובה עם לוחית ההנצחה. "יוזמות כאלו מחממות לי את הלב. לצאת מהמקום של היחיד עבור קהילה שלמה. כמה טרחה ועבודה השקיע כאן ארקדי צוקרמן ז"ל ומה קיבל בתמורה? חיוך של ילד. אולי יש ילד שקם בוקר אחד כועס, עצוב או סתם בלי חשק ללכת לגן והנה הפרצופים האלו השכיחו ממנו את הכל".

בטקס השתתפו גם אלה צוקרמן, אלמנתו של ארקדי, אחיו סמיון ובני משפחה נוספים, כמו גם נציגי ועד הבניין, משנה לראש העירייה- חברת המועצה אפרת אברמוביץ, מנכ"ל העירייה- חיים גליק, ראש מינהל החינוך-אטי אדר, ראש מינהל קהילה- דפנה שקורי וכמובן עשרות מילדי הגן וצוותי ההוראה. "אני חושב שלא היה אדם יותר שמח ממנו אם הוא היה משתתף בטקס" אמר בהתרגשות אחיו של ארקדי, סמיון צוקרמן. אלמנתו, אלה צוקרמן הוסיפה: "הוא רצה לשמח את הילדים הקטנים ברגע שהם נפרדים מההורים וקצת בוכים".

קדם לטקס פעילות שערכו הגננות, תמר שמידט-ברד ושרית יחיאלי, עם הילדים לזכרו של האמן. הילדים ציירו מחבתות משלהם ואפילו הכינו פרצופים על מחבתות נוספות. הציורים והמחבתות נתלו על הגדר המקביל. "המחבתות פה מחייכות, חושבות, ממש אנושיות" מספרת שרית יחיאלי ומוסיפה "אפשר להתחבר לכל מחבת לפי מצבי הרוח. תודה לארקדי ויהי זכרו ברוך, הוא השאיר כאן מתנה לילדים".

צילום: אבי קקון ויוסי אלתרמן

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך