מעורבות חברתית: צובעים את גן השדרה

תלמידי מגמת אמנות בתיכון "גולדה" בפתח תקווה, יחד עם תלמידי יב5 יצאו לטפח גן ילדים מיוחד בשכונת שעריה


במסגרת עידוד ליזמות בתוכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" תלמידי מגמת אמנות וחבריהם מכיתה יב 5 בתיכון "גולדה" בליווי המחנך מוטי טימור יצאו לטפח גן ילדים מיוחד "גן השדרה" לילדי החינוך המיוחד הנמצא בשכונת שעריה בעיר.

התלמידים, המגיעים רובם מאזור אם המושבות ערכו סיור מקדים במקום, ובליווי צוות הגן בהובלת הגננת דורית אברהם איתרו את הצרכים.

אולי גם זה יעניין אותך

על מנת לגייס כסף לרכישת ציוד צביעה ובמטרה להפוך את הגן למקום מזמין וכייפי ערכו התלמידים מכירות במסגרת בית הספר ועמלו על איסוף משחקי קופסה להעשרת משחקיית הגן.

היום נפתח בפעילות משותפת והכרות שלאחריה התחלקו לצוותי משימה שונים. חלקם ציירו ציורי קיר בחצר ובחלל הגן, חלקם סידרו ערוגות עם פרחים וצמחי תבלין וחלקם ערכו פעילות כיפית לילדים בתוך הגן.

כשילדי הגן יצאו לחצר, הם גילו שזו השתנתה לחלוטין ושמחו לשחק יחד עם התלמידים בחצר החדשה -ישנה.

הגננת דורית אברהם הודתה על היוזמה המבורכת, תהליך ההכנה והביצוע המרשים. "כבר בשיחת הטלפון הראשונה של התלמידות אפרת ושקד, היה אפשר להרגיש את הרצון הטוב לעשייה".

אפרת, תלמידת הכיתה, סיפרה בהתרגשות "כשהגענו רקדנו עם הילדים וכולם מאוד השתחררו! הכיתה התגבשה ויזמה ציורים נוספים על העץ, על עמוד ועל קירות נוספים בגן. מוטי המחנך המדהים הלך לקנות שתילים שהכיתה שתלה ברחבי הגן ובגינה, זה היה מקסים! הילדים בפעילות שיתפו פעולה והיו מקסימים וכשעזבנו רבים מהילדים תפסו אותנו ולא הרפו".

צילום: מוטי טימור

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך