16 תלמידים העפילו לשלב הארצי של חידון התנ"ך לנוער  

לראשונה השנה לרשימת הזוכים בחידון התנ"ך המחוזי הצטרפו גם ארבעת המקומות השניים שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר. כל הזוכים יזכו לציון 100 בבגרות הבסיס בתנ"ך. השלב הארצי - ב־26 במרס


השלב המחוזי של חידון התנ"ך לנוער הגיע השבוע לסיומו ובמסגרתו העפילו 16 נציגים מחוזיים לשלב הארצי של החידון שיערך ב־26 במרס. החידון, שעומד השנה בסימן "שביל הסנהדרין" והחיבור בין התנ"ך וחכמי התנ"ך והתלמוד, הוא תהליך הנמשך לאורכה של כל שנת הלימודים, ומטרתו לעודד ההתעניינות, לימוד ועיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל.

החידון כולל 4 שלבים: שלב בית ספרי, שלב מחוזי, שלב ארצי ושלב עולמי. מכל מחוז עולים, בסיומו של החידון המחוזי, שני נציגים לחידון הארצי: החתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי והחתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי דתי כאשר השנה צורפו לראשונה לרשימת זו גם ארבעת הזוכים במקומות השניים שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר, 2 בממלכתי ו-2 בממ"ד. מהחידון הארצי ייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי שני נציגים מצטיינים מכל זרם חינוך.

הזוכים ממחוז מרכז הם: ירין בר, תלמיד מקיף ז' 'רביבים' בראשון לציון (ממלכתי), יונתן וייסמן מישיבת 'דגל ירושלים', נחלים (ממ"ד) ודנית גולדינפלד, תלמידת הגימנסיה בראשון לציון (ממלכתי).

אולי גם זה יעניין אותך

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב ציין: "חידון התנ"ך הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור בני הנוער לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. מערכת החינוך מקדמת את החיבור לתנ"ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה־21 במטרה להעמיק את העניין, ההתבוננות, הקריאה והשימור של התלמידים בספר הספרים – התנ"ך, ולהגביר את המוטיבציה שלהם להגות בו. אני מברך את הזוכים ומאחל הצלחה לכל המתמודדים בשלבים הבאים.

עמליה חיימוביץ מנהלת מחוז מרכז הוסיפה: "אני מברכת את התלמידים שהעמיקו בלמידת התנ"ך, ספר שקושר אותנו לעברנו ומורשתנו, וספר שהלמידה בו אינה מסתיימת לעולם. אני גאה במתמודדים ובזוכים על למידה מעמיקה ומשמעותית אשר אני בטוחה כי תלווה אותם לאורך שנים".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך