ברוט: "השנים היפות ביותר של בת-ים עוד לפניה". צילום: עיריית בת יםברוט: "השנים היפות ביותר של בת-ים עוד לפניה". צילום: עיריית בת ים

תקציב עיריית בת ים יביא לקיצוץ של 30 מיליון שקל "בבור" הגירעוני שהושאר. כדוגמא אישית, ראש העיר מוותר על הרכב. ברוט: "נחושים להעביר את העיר ממשבר לצמיחה"

890 מיליון שקל זהו תקציב עיריית בת ים. ראש העיר, צביקה ברוט ויתר על רכב השרד ועל הוצאות רכב. ברוט שהגיע לעירייה עם בור גרעוני ענק, הצליח לקצץ בכ-40 אחוז את הגרעון. הבשורות בתקציב: גדל התקציב לשירות לתושב, מוכפל סכום תקציב ההדברות. ברוט: "השנתיים הקרובות יהיו בעיקר עבודות שיקום של הקופה הציבורית, של מערכות החשמל הרקובות, ושל ההזנחה בתשתיות"


תקציב עיריית בת ים אושר ועבר במועצת העירייה ביום חמישי האחרון ויעמוד על כ-890 מיליון שקל

בשל הבור התקציבי הגדול שהותיר אחריו יוסי בכר והמועצה בניהולו, ראש העיר הנבחר, צביקה ברוט, מצא את קופות העירייה בגרעון גדול ועמוק ובמשבר גדול ביותר. לשם כך ברוט נאלץ להציב מטרה לקצץ בבור הגרעוני. עם התקציב שהעביר והמועצה אישרה, הגירעון מקוצץ מ-87 מיליון שקל ל-57 מיליון שקל, בכ-40 אחוז בקירוב.

ברוט פתח את הישיבה ואמר והצהיר: "התקציב מאוזן וטוב ויש בו בשורות. צמצמנו פגיעה בשירותים לתושב. אין שום פגיעה בחינוך הפורמלי שעיריית בת-ים מפעילה בשנה הנוכחית".

עד לאישור התקציב, בחודשיים האלו, כל סגני ראש העיר בשכר לא קיבלו שכר, כך לפי החלטת ראש העיר. ברוט אף הודיע כי הוא מוותר על רכב השרד שמגיע לו כמו גם על הוצאות הדלק שמגיעות לו, וזאת בכדי לתת דוגמא אישית בעת קיצוצים.

הישיבה לא עברה בלי התנגדות ממי שהייתה חברה בקואליציה הקודמת, אירנה גנין יו"ר סיעת "ישראל ביתנו" שטענה שהורדו דרסטית תקציבים המופנים לתיק הקליטה של העולים בעיר. ראש העיר הסביר כי אין זה נכון וכי התקציבים יגיעו ממשרד הקליטה והמשרדים הממשלתיים ולא יפגעו ההשקעות בעולים בבת-ים.

דבריה קוממו את סגן ראש העיר ומחזיק תיק שפ"ע, יהודה הרוש, שתקף את גנין ואמר לה: "את היית ממלאת מקום ראש העיר, אתם הייתם בהנהלת העיר הקודמת ואתם הבאתם את העיר הזאת לגירעון והיום אנחנו משלמים את המחיר על זה. קיבלנו הנהלה רקובה בלי כסף. תתביישו לכם!".

ששון אליהו, חבר המועצה תקף אך הוא ואמר: "אם הייתם קשובים למה שאמרו לכם חברי האופוזיציה בשנים הקודמות, היינו היום עם 70 מיליון שקל יותר. על כל מכסה ביוב שמרימים בעיר לא מוצאים ג'וקים, אלא חולדות!".

 

אולי גם זה יעניין אותך

ראש העיר, צביקה ברוט, ברך על אישור התקציב- כשמדובר בתקציב שהעיר אולצה לקצץ בו משמעותית בשל ,הבור" הגירעוני שיוסי בכר והעירייה בראשותו השאירו אחריהם. ברוט סיכם ואמר:

"הבשורות המרכזיות: כפי שהודעתי, כל סגני ראש העיר יעבדו בהתנדבות ולא יקבלו שכר עד לאחר אישור התקציב. אני עצמי ויתרתי לפחות בשנה הקרובה על רכב השרד ועל החזר הוצאות הדלק, ואני אמשיך לנסוע ברכבי הפרטי על חשבוני. זה מעולם לא היה בבת-ים, והמהלכים הללו יחסכו לנו רק השנה כמיליון שקלים. זה מסר סמלי ראוי לאור העובדה שקיבלנו עירייה בקריסה כלכלית. 

תקציב החינוך לא ייפגע בשנת הלימודים הנוכחית, ואנו נפעל לשמור עליו גם לקראת השנה הבאה. 
תחומי הרווחה והקליטה יקבלו תקציבים נוספים שנגייס מהממשלה. הקיצוץ שרצו לעשות בתקציב הניקיון בוטל. והכפלנו את תקציב ההדברה נגד עכברים. דאגתי ליצור שוויון בין המגזרים בעיר. והוספנו גם תוספת חשובה למאבק במשפחות הפשע שפועלות בעיר. הן לא יישארו איתנו זמן רב. 

בסופו של דבר קיצצנו בהוצאות והצלחנו להוריד את הגירעון מ-87 מיליון שקלים ל-57 מיליון שקלים. יש עוד הרבה עבודה, אבל אנחנו בדרך הנכונה. לא נסטה ממנה אפילו לרגע. 

למרות המשבר הכלכלי, אל תתבלבלו: אנחנו נחושים להעביר את העיר ממשבר לצמיחה, ולהוציא אותה לדרך חדשה. השנתיים הקרובות יהיו בעיקר עבודות שיקום של הקופה הציבורית, של מערכות החשמל הרקובות, ושל ההזנחה בתשתיות – אבל לאחר מכן יבואו שנים נפלאות, עם בשורות חשובות לתושבי העיר. השנים היפות ביותר של בת-ים עוד לפניה". 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך