פעולות הצלה והחייאה לגבר מפתח תקווה שנחנק מאכילת תפוז. הובהל מונשם לבילינסון

תפוז מסוכן. אדם נחנק בזמן שאכל תפוז, והגיע למצב שהוא ללא דופק או נשימה. כונני מד"א שהוזעקו למקום הצליחו לחלץ את החתיכה מגרונו והוא פונה לבית החולים במצב קשה


כונני מד"א הצלה פתח תקווה הוזעקו הערב לדירה במרכז העיר פתח תקווה, בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 101 של מד"א על גבר כבן 60 שנחנק מגוף זר (חתיכת תפוז) במהלך אכילה.

הכוננים המתנדבים שהגיעו לדירה בתוך זמן קצר מצאו את האיש כשהוא ללא דופק ונשימה והחלו בפעולות החייאה נמרצות, כשאליהם מצטרפים צוות פראמדיקים של מד"א – שהמשיכו בפעולות החייאה מתקדמות תוך כדי ניסיונות שליפת חתיכת התפוז מקנה הנשימה.

 

אולי גם זה יעניין אותך

במהלך פעולות החייאה הצליחו צוותי ההצלה לחלץ מגרונו של האיש את חתיכת התפוז, המשיכו בפעולות מצילות חיים והוא פונה לאחר מכן במצב קשה להמשך טיפול בבית החולים "בילינסון" בעיר.

מאיר גרוסמן וחזקי פרקש חובשים ביחידת האופנועים של מד"א הצלה פתח תקווה הוסיפו: "כשהגענו לדירה מצאנו את האיש בסלון הבית כשהוא ללא דופק ונשימה לאחר שנחנק, וקנה הנשימה שלו נחסם לגמרי. ביצענו בו פעולות מצילות חיים ולאחר זמן מה של פעולות החייאה מתקדמות יחד עם הפראמדיקים של מד"א, החתיכה יצאה – והאיש פונה להמשך טיפול בבית החולים, כשהוא מונשם אך במצב יציב".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך