שבת של כותרות ברמת גן

סדרת "שיחת השבת" נפתחה בשבת האחרונה, בהנחיית העיתונאי אטילה שומפלבי ובהשתתפות ראש עיריית רמת-גן ואורחים מהצמרת הפוליטית

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, התארח בשבת האחרונה (2.2.19) בתיאטרון רמת גן, במסגרת אירועי שבתתרבות בהנחיית אטילה שומפלבי. באירוע לקחו חלק שר הכלכלה ח”כ אלי כהן (כולנו) שדיבר על יוקר המחיה, על מחיר למשתכן, על הכלכלה הישראלית ועל הבחירות הקרובות; ח”כ עופר שלח (מפלגת יש עתיד) שדיבר על הבחירות הקרובות, על בני גנץ ויאיר לפיד; סימה שיין, ראש חטיבת המחקר במוסד לשעבר, שדיברה על המזרח התיכון ב־2019 ועל הסיכויים למלחמה ומשה גאון, יועץ אסטרטגי ומחבר הספר קילר אינסטינקט, שדיבר על הסודות שקובעים כיצד אנחנו מקבלים החלטות פוליטיות.

שאמה הכהן, שכיהן כיו”ר ועדת כלכלה מטעם מפלגת הליכוד ושגריר ישראל ב־OECD: “אצביע רק למפלגה שתתחייב לסגור את תאגידי המים; עבר זמנם של תאגידי המים. הייתי איש ליכוד ולא נראה לי שאצביע הפעם למפלגה. עוד כשהייתי בכנסת אמרתי שאני גדלתי בליכוד של מנחם בגין. כילד ברמת השקמה, שיקום שכונות היה אחד מסמלי הדגל של הליכוד.

תנועת הליכוד כיום מתעסקת יותר בנושא ההתיישבות וארץ ישראל, שזה גם חשוב, אבל זונחת את הנושאים החברתיים, בהם: יוקר המחיה, דאגה לפריפריה ונושאים חשובים נוספים. אם לא הייתי ראש עיריית רמת גן, הייתי ברשימת כולנו לכנסת – האג’נדה של כחלון היא בדיוק האג’נדה שלי. גם ראש ממשלה וגם ראש עיר תחת כתב אישום לא יכול לכהן; זה לא נכון ציבורית ולא נכון ערכית”.

לגבי כהונתו כראש עירייה שעבר מערכת בחירות סוערת, ציין שאמה הכהן, “אני לא מפחד משום קבלן – לא מקבלן בניין ולא קבלן קולות. במקרה הגרוע אהיה רק קדנציה אחת”.

לגבי תחבורה בשבת ברמת גן, בישר שאמה הכהן כי תהיה מצירים ראשיים למוקדי הבילוי בתל אביב ולים: “ברמת גן יש מקום לכולם – גם למי שרוצה ללכת לבית כנסת להתפלל בשבת בבוקר וגם למי שמעוניין לבלות בים”.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה וחבר הקבינט הביטחוני מדיני, התייחס במהלך האירוע להצהרתו של בני גנץ על התמודדותו לראשות הממשלה ואמר: ״גנץ, שנבחר לרמטכ״ל כברירת מחדל והחברה היחידה שניהל פשטה רגל, צריך לצבור עוד ניסיון פוליטי לפני שמעמיד את עצמו לראשות הממשלה. מדינת ישראל היא לא שדה ניסויים״. ביחס להצהרות לטיפול בנושאים אזרחיים, ציין השר כהן שהצהרות גנץ ריקות מתוכן ולראייה מי שדאג לקדם את חיילי צה״ל היה השר כחלון, שהוביל את העלאת שכר החיילים, הטבות למילואימניקים, מענק ללימודי אקדמיים ללוחמי צה״ל ועוד.

ח”כ עפר שלח אמר באירוע שבת תרבות ברמת גן כי בין יו”ר מפלגתו יאיר לפיד לבין בני גנץ מתקיימות שיחות, וההכרעה תיפול בשבועיים הקרובים: “צריך להסתכל על התמונה באופן מפוכח, ויש גם עניינים מהותיים. אנחנו יודעים מה אנחנו מציגים לציבור כבר ארבע שנים בכל התחומים, וחיבור צריך להיות מבוסס על קווים מוסכמים. האלטרנטיבה השלטונית המבוססת ביותר בישראל היא יש עתיד בראשות יאיר לפיד, והיא צריכה להוביל את מי שמבקש להחליף את השלטון”, אמר שלח.

 

צילום: דימה דורף

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close