האנדרטה המנופצת וראש העיר. מי הצליח לנפץ אנדרטה כזאת ולמה? צילום: דוברות העירייההאנדרטה המנופצת וראש העיר. מי הצליח לנפץ אנדרטה כזאת ולמה? צילום: דוברות העירייה

הסערה בעקבות הריסת אנדרטת השואה הלילה בר"ג. כרמל שאמה: "מי שעשה את זה הוא מטורף וחיה"

בעקבות השחתת אנדרטת ההנצחה בר"ג לזכר השואה, החליטה העירייה על שיקום מקיף של האנדרטה ורישות מתחם הר הבנים במצלמות אבטחה. ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, שסייר הבוקר במקום: "קמתי לבוקר שנפתח רע ברמת-גן עם חילול והרס של אנדרטת השואה העירונית, ימים ספורים לפני יום השואה הבינלאומי. דאגנו שתפתח חקירת משטרה דחופה בנושא לאור רגישותו"


תושבי רמת גן שהתעוררו הבוקר ללכת מי לעבודתם ומי ללימודים, נדהמו והזדעזעו לגלות את האנדרטה שניצבה בגן הר הבנים לזכר הנספים בשואה, כשהיא מנופצת ושבורה לחלוטין. מייד תושבים יידעו את העירייה,וזו מיהרה להגיש תלונה במשטרה.

כאמור, במהלך שעות הלילה הושחתה אנדרטת "כוח התקווה" לזכר נספי השואה, בגן הר הבנים ברמת-גן. מיד עם קבלת הדיווח, הגיע ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן למקום והנחה את הגורמים העירוניים לשקם לאלתר את האנדרטה ולרשת את מתחם הר הבנים במצלמות אבטחה.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, אמר הבוקר: " התעוררתי הבוקר לדיווח והתמונות המזעזעים שיניתי את הפגישות שלי והגעתי מיד לשטח לראות מקרוב ולקבל החלטות. כבר הוחלט בשטח להקצות תקציבים לשיקום הפסל, ולאור מצב האנדרטה בכלל לחדש את כולה.  כמו כן הוחלט על רישות במצלמות אבטחה את כל הר הבנים. כמובן שדאגנו שתפתח חקירת משטרה בסדר עדיפות ודחיפות גבוהים ביותר לאור חומרת ורגישות העניין".

האנדרטה נוצרה בידי ניצולת השואה רות שטייף רוז'ר, אשר בחרה לתרום את הפסל לעיר רמת-גן בשנות
ה- 80. הפסל מציג דמות נשית התוקעת בשופר, כשלרגליה שברי אבנים ושש ארובות לזכר 6 מיליון היהודים נספי השואה. רחבת האנדרטה משמשת מדי שנה מקום לקיום טקס זיכרון לציון יום השואה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך