חניכי שבטי הצופים בגבעתיים העניקו לראש העירייה, רן קוניק מגן הוקרה על שנים ארוכות של שיתופי פעולה ערכיים

לרגל שנת המאה לפעילות תנועת הצופים בישראל בחרה התנועה להוקיר את עיריית גבעתיים. השבוע העניקו חניכי שבט גבעתיים שי מיוחד לראש העירייה


תנועת הצופים מציינת השנה 100 שנים לפעילותה בישראל, ועושה זאת בשלל אירועים ופעילויות מיוחדות – לחניכי התנועה וגם לציבור הרחב. התנועה, שהחלה את פעילותה בישראל בשנת 1919 ונחשבת לאחת מתנועות הצופים הוותיקות בעולם, היא כיום תנועת הנוער הגדולה בישראל: 90 אלף בני נוער משתתפים בפעילויות התנועה מדי שנה,

ביותר מ-200 שבטים הפרוסים בכל רחבי הארץ (וגם בים). כחלק מאירועי שנת המאה ערכה השבוע התנועה את "יום הרשויות המקומיות", במסגרתו הוקירו מעל ל-200 שבטי התנועה את שיתוף הפעולה עם העיריות והמועצות בהן הם פועלים. כחלק מהיום המיוחד נפגש היום ראש העירייה רן קוניק, עם חניכי שבט הצופים בעיר, שהעניקו לו ולעירייה שי מיוחד לציון שנים ארוכות של שיתוף פעולה פורה וערכי.

אולי גם זה יעניין אותך

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים מסר: "עוד מימיו הראשונים של הישוב היהודי בארץ ישראל, תנועות הנוער עמדו בחזית העשייה החינוכית ערכית והיוו את אחד מנכסיה הגדולים של מדינת ישראל . באמצעות תנועות הנוער נזקף גב האומה,  כשחניכי התנועות, באירופה ובישראל עסקו במשימות של עבודת כפיים תוך חינוך לערכי העבודה, החייאת השפה  העברית ובהכשרת קבוצות לעלייה.

לשמחתי גם היום, בשנת 2019 נשמר כוחה תנועת הצופים ומאות החניכים ממשיכים להגיע לשבט המפואר של גבעתיים, המהווה עבור רבים מהם בית שני. אני מודה לתנועת הצופים על שנים רבות של פעילות חשובה וערכית ומאחל להם המשך הצלחה לעוד שנים רבות".

קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים הוסיף: "מאה שנים של פעילות ערכית הם לא דבר של מה בכך, ושנת המאה היא ההזדמנות שלנו גם להודות לכל השותפים לדרך הארוכה, שכמובן רחוקה מלהסתיים, ובראשם הרשויות המקומיות. אני מאחל לכולנו לפחות עוד 100 שנים נוספות של פעילות ערכית משותפת".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך