תמיד אישה, גרסת 2018

האישה שלא נותנת לשום דבר לעצור אותה ממציאה את עצמה מחדש: פנינה רוזנבלום מוציאה את השיר "תמיד אישה" בעיבוד חדש


פנינה רוזנבלום שרה את "תמיד אישה" בקדם האירוויזיון ב 1983. מאז אותו קדם פנינה המשיכה להוביל את הפמיניזם בעשייה מרובה, והשיר הפך לסמל ולדוגמה עבור נשים רבות במדינה.

35 שנים אחרי צאתו החליטה רוזנבלום להקליט את השיר מחדש לעיבוד מסיבתי. אחראי על העיבוד החדש: דור דקל מחברת אלפא.

אולי גם זה יעניין אותך

רוזנבלום התחילה את העשייה הציבורית שלה כבר בגיל 16 כדוגמנית, ומאז לא אפשרה לתקרת הזכוכית למנוע ממנה את הצמיחה וההצלחה, והקימה אימפריית קוסמטיקה ומזון.

היא קיבלה פרסים רבים כשאחד החשובים שבהם, ב־1994 – אוסקר נעמ"ת לנשים שעושות היסטוריה, שהוענק לה על ידי ראש הממשלה יצחק רבין. ב־1998 הוכתרה כאישה המצליחה בישראל על ידי סקר מגזין “לאישה".

השיר "תמיד אישה" מייצג את כוחה הנשי. כשרוזנבלום כתבה אותו מעמד האישה בארץ היה נחות ממעמדן של נשים כיום. לכן החליטה לעשות עיבוד מחדש לשיר, כדי להמשיך להעצים את מעמדן של נשים ולדרוש את השוויוניות וההדדיות בין גברים לנשים שעדין לא קיימת במאה אחוזים. אמנם עם השנים השתפר מעמד האישה, אבל השיר "תמיד אישה" רלוונטי גם היום.

"השיר מבהיר את הצורך של נשים לחופש פעולה, לעשייה, כדי להגשים את עצמן ללא הגבלה חברתית", ציינה רוזנבלום, "ויחד עם זאת, להמשיך להיות יפות, נשיות אך גם חזקות. לעמוד על שלהן, לדרוש כבוד והערכה, במיוחד בעידן ה METOO#. את השיר הקלטתי מחדש לעיבוד עכשווי, רלוונטי וכיפי, אני מאוד אוהבת את השיר גם בצורתו החדשה ומקווה מאוד שתהינו איתנו".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך