תרבות

ציפור עצובה בלב: יואב קוטנר, ברי סחרוף, סי היימן, ירדנה ארזי, אפי נצר וחברים נוספים נפרדים מיגאל בשן

יגאל בשן הלך לעולמו אמש כשהוא משאיר אחריו מורשת עמוסת שירים נפלאים, זיכרונות ילדות ואהבות בגרות. הלב כואב והראש ממאן להאמין, בן 68 היה יגאל במותו. יגאל בשן נולד בשם יגאל בשארי ב-11 בספטמבר 1950 במושב נחלת יהודה, שהפך עם השנים לחלק מהעיר ראשון לציון. בשנת 1969 כבר זכה בפרס “זמר השנה” ובפרס “כינור דוד” הנחשב. לאחר שירותו הצבאי זכה בשן בשיתוף פעולה עם עדנה לב במקום הראשון בפסטיבל הזמר של 1973 עם השיר שהלחין “את ואני נולדנו בתש”ח”. לשיא הצלחתו הגיע ב-1980 כשהוציא את האלבום “יגאל בשן ולהקת ברוש” עם הלהיט “סיון”. ב-2016 זכה בפרס מפעל חיים ביחד עם אהובה עוזרי ז”ל. עד היום הוציא בשן יותר מ-30 אלבומים והקליט מעל ל-600 שירים.

חברים נפרדים מיגאל בלב שבור:

סי היימן: “תל אביב בוכה בלילה… אולי מחר יזרח מזרח תיכון חדש”. שרנו, שידרנו, צחקנו, נפגשנו מעת לעת על ציר הזמן שמוזיקה מחברת בו אנשים בכוחה המופלא, אולי לא מספיק פעמים, אבל מספיק כדי שיגאל בשן יזמין אותי כמו נסיך לנגן מפוחית בשיר היפה הזה שלו, הוא הראשון והיחיד שעשה כזה צעד כלפיי, שאלתי ” אתה בטוח?? אתה לא רוצה נגן מפוחית מקצועי” ענה לי “זהו שלא! בדיוק את המפוחית שלך רוצה, צרודה בוכה בלוז תל אביבי אני רוצה”. יגאל יקר שלי, לא רק תל אביב, כל הארץ בוכה, וכל הארץ אהבה וחיבקה והספיקה להכתירך… מי יודע בכלל כמה פעמים אנחנו צריכים לשים לב כי ממש על ידנו צמוד כ”כ לחיינו, יש עצב וכאב וצעקה,החיים שלנו בארץ הזו כ”כ שבירים… כשמדי פעם נפגשנו ברשת ג’ עת התחלפנו בשידורי שירים יפים קראתי לו “קצין וג’נטלמן” ככה ראיתי אותו תמיד, ככה גם היום. נוח על משכבך בשלום, יגאל אהוב.

הילה הררי: “יש לי ציפור עצובה בלב היום. לפני כשלושה חודשים חשפתי ברשתות את מחרוזת ההצדעה שלי ליגאל בשן הזמר והיוצר הענק. חשבתי שהוא הראוי ביותר לפתוח את הפרויקט ״היללי מצדיעה לאומנים ישראלים אהובים”. את יגאל בשן הכרתי כילדה בת 10 כשהשתתפתי בפסטיגל 85. יגאל שר אז את ״אדוני ראש העיר״ ו״ארץ הצבר״….חשבתי שזו תהיה סגירת מעגל נפלאה להצדיע לו השנה. לנצח ננצור את שיריו שכולנו גדלנו עליהם. יהי זכרו ברוך.”

חני נחמיאס: “יש פתגמים שמקבלים משמעות אמיתית ברגעים בלתי צפויים ובלתי נתפסים. אחד מהם הוא – ׳ההצגה חייבת להימשך׳. את ההודעה על לכתו של חברי היקר והמוכשר יגאל בשן קיבלתי בהפסקה של ההצגה השלישית של אנני בהיכל התרבות בתל אביב. סוג של חנק, הלם מוחלט, חרדה, דמעות שזולגות ללא שליטה ועצב תהומי שמשתלט עליך ועוד דקה אתה צריך לחזור לבמה לשיר, לרקוד ולשמח. מתאבלת עליך חבר אהוב, כאן על אותה במה בה נפגשנו לזכרו של עוזי שלנו. יהי זכרך ברוך.”

יובל כספין: “אבדה גדולה .זמר מצויין .כל כך אהבתי את הדיסק האחרון מ2009 .אהבתי לעבוד איתו. ליבי ליבי אל מיקה…”

ורד ספיבק: “יגאל בשן היה האהוב הראשון שלי. פס קול ילדותי, כל כך אהבתי אותו שאני זוכרת שאמרתי לאמא שלי שגם בעלי יהיה תימני כמו יגאל. כל פוסטר שיצא מיד מצא מקום של כבוד על הקיר לידי, שכשאלך לישון או כשאקום אני אראה אותו. אהבתי להקשיב לו כדי לשמוח, אהבתי להקשיב לו כשהיה לי עצוב, אני זוכרת שמתנה לבת מצווה ביקשתי את כל התקליטים שלו. כל מחברת או יומן עטפתי עם תמונות שלו שגזרתי מעיתונים. שלחתי לו הביתה מכתבים, הכל בתמימות של תקופה אחרת. אני זוכרת לפני 20 שנה או יותר איפרתי לקמפיין של מיקה בשן ופתאום יגאל נכנס לבקר, מודה שממש התרגשתי החזיר אותי לילדות, ״הערצה״ של אומן בשנות ה80 הייתה שונה מהיום, היה משהו נקי יותר תמים, פחות נגיש מהיום (בטוח שלא היה עולה על דעתי לעשות סלפי) ופעם אחת ויחידה שראיתי אותו באיזו מסעדה התביישתי לגשת לבקש חתימה שהרי מצלמה זה לא משהו שהיה איתנו כל הזמן. תודה לך יגאל בשן שהיית שם בשבילי בתקופה בלתי נשכחת.”

ירדנה ארזי: “הלב נשבר. יגאל בשן היה כשרון ענק ואהוב מאוד על כל חלקי הציבור, ילדים ומבוגרים וכל מי שיש לו ציפור קטנה בלב ששרה את השירים היפיפיים שהוא ביצע, כתב והלחין. הלב יוצא אל מיקה, אורי ואלינור וכל בני המשפחה. יהי זכרו ברוך.”

Tags
נפרד מיגאל. ברי סחרוף. צילום פייסבוק ברי סחרוףנפרד מיגאל. ברי סחרוף. צילום פייסבוק ברי סחרוף

ברי סחרוף: “לזכרו של יגאל בשן. תמונה מהעבודה המשותפת באולפן ב-1992.”

תיסלם: “תיסלם מרכינה את ראשה. אהבנו את יגאל בשן, אחד מהכוכבים הגדולים של הפופ הישראלי ומוזיקאי שהקדים את זמנו עם פאנק ורוק תמני מדליק כבר לפני ארבעים שנה. חבר נהדר עם חוש הומור נהדר. עצוב מאוד.”

יזהר כהן: “לצערי הרב היום נפטר אחד מהזמרים הגדולים שלנו, יגאל בשן, הוא בן דודה שני שלי והצער גדול.

חיים כהן: “לפני 8 שנים (בערך) יגאל בשן הגיע לאולפן להתארח בתכנית של מארינה ושלי. יחד עם ציפי שביט הנהדרת הם עשו לנו תכנית כל כך מצחיקה, כייפית, שמחה ואיכותית. יגאל שר שני שירים שהמיסו אותנו, אדם מקסים ושובה לב כתמיד. נוח בשלום, יגאל.”

יואב קוטנר: “עצוב עצוב עצוב. היום ב14:00 קיבלנו מייל מיגאל ומיקה: תודה על הראיון שערכתי איתו לפרויקט תיעוד יוצרים של מפעל הפיס. תודה וחיבוק. ועכשיו הוא מת. כמה נורא. איש כל כך נחמד ומוכשר.”

מורן אייזנשטיין: “הלב באמת נשבר, מאוד אהבתי אותו, יהי זכרו ברוך.”

אפי נצר: ” חברים! מזה כמה שעות נעצר לי הלב מצער עמוק כשהודיעו לי שיגאל איננו. עצב אין סופי, אהבתיו. ליבי עם מיקה והמשפחה. צילום מפגישתי האחרונה עם יגאל. אחרי הופעה נפלאה שלו ואחרי זמן רב שלא נפגשנו. הייתה שמחה גדולה. אהבתי אותו מאוד, 50 שנה. היה זמר ויוצר גדול ואיש מקסים. יגאל הקליט 4 שירים שלי: אין לי יותר מה לומר, כתבי אליי נערתי, רבע לפני חצות וסיירת אגוז. כל כך עצוב לי וכואב!!!!! לבי עם מיקה והמשפחה. נשמתו של יגאל תהיה צרורה בצרור הזמר העברי לנצח!!!!”

יהודה קיסר: “מבכה את לכתו של יגאל בשן ז״ל ומשתתף מעומק הלב בצער המשפחה. ת.נ.צ.ב.ה.”

גילי ורנר: “לפני הרבה שנים, שרתי את השיר שלו בפסטיגל, בעיניי הוא היה אחד הזמרים הגדולים שיש פה, איש שהוא ארץ ישראל היפה והטובה, כל כך הרבה שירים שיישארו לעד!!! עצוב מאוד.”

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון: “ראשון לציון אבלה על לכתו של יגאל בשן. יגאל ז”ל היה מטובי הזמרים של ישראל. איש גדול עם קול ענק. יגאל נולד וגדל בראשון לציון והעירייה בראשותי תפעל להנצחתו במגוון דרכים. בין היתר תערוך העירייה, בתיאום עם משפחתו, ערב שירים לזכרו עם מיטב אמני ישראל. יהי זכרו ברוך.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close