מפגש שיתוף תושבים בפרויקט מתחם הסביון באור יהודה

נציגי משרד השיכון והוותמ"ל הגיעו לסיור רב משתתפים באור יהודה במתחם שעתיד לעבור פינוי-בינוי ובמסגרתו יוחלפו מבני שיכון קיימים ב-8 מגדלי מגורים


נציגי משרד השיכון והוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) הגיעו בשבוע שעבר לאור יהודה כדי לקיים סיור רב משתתפים במתחם הסביון שעתיד לעבור פינוי-בינוי, כל זאת כדי להכיר את השטח לקראת אימוץ התכנית וקידומה בוועדה. את הסיור ערכו נציגי העירייה יחד עם נציגי התושבים והיזם.
כזכור, קבינט הדיור אישר את תכניותיהם של משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לקדם את מתחם הסביון בעיר במסלול הוותמ"ל. מדובר בתשעה מבני שיכון קיימים שיוחלפו בשמונה מגדלי מגורים בני 9-14 קומות כל אחד מעל קומת קרקע. כמו כן, במסגרת התוכנית יחודשו בתי כנסת וייבנו מבני ציבור ויתווסף מסחר עירוני איכותי.

אולי גם זה יעניין אותך

לאחר מכן, בשעות הערב נערך מפגש שיתוף תושבים בתכנית במשכן למוזיקה ולמחול. במפגש הוסבר על תהליך קידומה המואץ שעוברת התכנית, וכן הוצגו במליאה החלופות התכנוניות שערך הצוות המקצועי למתחם. לאחר מכן, התחלקו התושבים לשתי קבוצות על מנת לערוך דיון משמעותי על עתיד המתחם והמשך פיתוחו.
בין השאר עלו חששות וכן בקשות של הדיירים, כמו בקשה לדאוג לאקוסטיקה טובה מרעשי הרחוב ומהתנועה בכביש, לדאוג לפתרונות לפעילויות לקשישים, להקצות מקום לסוכות ולדאוג לפתרון תנועתי שיאפשר נוחות לתושבים. הצוות המקצועי הקשיב לטענות התושבים, ענה לשאלות ואימץ רעיונות שהועלו על ידם. בכוונת העירייה להמשיך להיות קשובה לצורכי התושבים ולפעול בשקיפות תוך שיתוף ציבור בכל התכניות העתידיות באור יהודה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך