בבת ים מפרידים פסולת

עשרות אלפי משפחות משתתפות במסע הסברה מדלת לדלת בנושא הפרדת פסולת בדגש על פחים כתומים


עשרות אלפי משפחות מבת ים משתתפות בימים אלה במסע הסברה מדלת לדלת בנושא הפרדת פסולת, בדגש על הפחים הכתומים למחזור אריזות. הנציגים, העורכים ביקורים בבתי התושבים, אוספים מהם רשמים על צרכים מיוחדים בנושא המחזור בבניין מגוריהם, וכל זאת על מנת לייעל ולשפר את מערך המחזור העירוני ולהגדיל את היקפי המחזור בבת ים.

מסע ההסברה הוא חלק מפעילות עירונית מסיבית של עיריית בת ים בשיתוף תאגיד המחזור תמיר, והוא נועד להמשיך ולהטמיע בקרב כלל תושבי העיר את המודעות ואת חשיבות הפרדת הפסולת ומחזורה.

עוד במסגרת המבצע בני הנוער בחטיבות הביניים בעיר צפו בהצגה משעשעת באמצעותה הבינו את חשיבות הפרדת פסולת האריזות בבית וכמו כן, התנסו בפעילות חדר בריחה נייד, פתרו חידות שהובילו אותם לגלות מה יש להשליך לפח הכתום ומה לא.

אולי גם זה יעניין אותך

בנוסף לאמור ובמהלך החודש הקרוב, תערך פעילות הסברה משמעותית בבתי התושבים ברחבי העיר שבמסגרתה יגיעו נציגי הסברה לכ-12,000 משקי בית, יסבירו בקצרה על חשיבות הפרדת האריזות  ויעניקו לכל משק בית שי – סל רב פעמי ועלון הסברה.

בת ים היא מהערים הראשונות בישראל שהחלה במחזור אריזות והצבת פחים כתומים, לצד מיכלים לאיסוף נייר, בקבוקי פלסטיק, קרטונים וזכוכית.

מדי שנה נרשמת עליה בכמות הפסולת הממוחזרת בבת ים ועל פי נתוני שנת 2017 22% מכלל הפסולת שהושלכה הועברה למחזור.

הפח הכתום  המשרת כ-3.5 מיליון משקי בית ברחבי הארץ נותן אפשרות להפריד אריזות באופן נוח ופשוט ומאפשר לכל תושב להצטרף למהפכת המחזור המתהווה ותופסת תאוצה ב- 83 רשויות ברחבי הארץ. ההפרדה במקור בבית התושב מהווה נדבך משמעותי בתהליך מיון הפסולת והפיכתו למוצר חדש. עצם ההפרדה מאפשרת למיין את האריזות לסוגיהן השונים באופן כזה שמקצר את תהליך הפיכת האריזות למוצרים חדשים. ככל שיגבר שיתוף הפעולה מצד הציבור כך יהפוך תהליך המחזור לפחות מזהם ויותר יעיל וכלכלי. מטרת המהלך הוא להקטין את כמות הפסולת המוטמנת באדמה.

צילום:  היחידה לקיימות ואיכות הסביבה  

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך