משלנו – תמונת מצב

קונצרט שני לעונה ה-28 בסדרת תגליות של אנסמבל המאה ה-21 עם תוכנית שכולה משלנו, הנותנת תמונת מצב של המוזיקה הישראלית


אנסמבל המאה ה-21 יקיים את הקונצרט "משלנו – תמונת מצב" עם תוכנית המוקדשת להצגת תמונת מצב של המוסיקה הישראלית. הקונצרט נכלל בסדרת "תגליות" העונה, לאור ההצלחה הגדולה של קונצרט "משלנו" בעונה הקודמת. הקונצרט יתקיים במרכז למוזיקה ירושלים (23.11) ובמוזיאון ת"א לאמנות (24.11) בניצוחו של ז'ולט נאג'.
לקונצרט נבחרו נציגים של סגנונות שונים, מדורות שונים, שיוצרים יחד פסיפס רבגוני של יצירה ונותנים הצצה למתרחש אצלנו. תכנית הקונצרט כוללת יצירות של שני מלחינים צעירים הממחישים בצורה משכנעת את הכישרון, ידע ומקצועיות של הדור החדש: יאיר קלרטג וטליה עמר שזוכים להצלחה וביצועים ליצירותיהם בארץ ובחו"ל. היצירה "זכרונות" מאת טליה עמר היא תזכורת של זיכרון בלתי ידוע או עמום. היצירה מתחילה באמצע פעולה ללא מבוא או הקדמה של החומרים המקוריים. ככל שהיצירה מתקדמת, היא מתפתחת ומתבססת על אותו גרעין בלתי ידוע. התוצאה היא שהחומרים המוצגים ביצירה נשמעים קשורים ומוכרים אבל ללא נקודת מאחז ברורה, כיון שהחומר גלם מעולם לא הושמע. היצירה Moments musicaux מאת יאיר קלרטג מנסה להתמודד עם המגבלות של תקשורת בין-אישית לשיתוף מהימן בחוויה אינדיבידואלית. היצירה מנסה לגעת בגבולות ההבעה ובמגבלות שהמדיום המוזיקלי מציב ליכולת להעביר את החוויה האישית דרך העולם הצלילי.

אולי גם זה יעניין אותך

היצירה KHORUMI מאת ראובן קז'ילוטי מבוצעת בקונצרט בבכורה עולמית. התכנית כוללת גם את היצירה Collisions מאת דן יוהס שהוזמנה ע"י קרן קוסביצקי וספריית הקונגרס בוושינגטון לאחר קבלת פרס קוסביצקי היוקרתי, מהפרסים החשובים היום בקומפוזיציה.
בנוסף תבוצע בקונצרט היצירה "אודיסאה לטרומבון ולאנסמבל נגנים" של משה זורמן. יצירתו מייצגת סגנון שונה לחלוטין ומשלימה את תמונת המצב, תמונה המציגה את היצירה התוססת ורבת הפנים בארץ. היצירה מציגה מסע בן ארבעה פרקים דרך גווניו השונים של הכלי והתפקיד שהוא מילא במהלך תולדות המוזיקה.
בקונצרט ישתתפו שני סולנים בינלאומיים: הגיטריסט נדב לב ונגן הטרומבון בני סלוחין. לב הוא זוכה פרס אנדרס סגוביה היוקרתי בספרד ומגיל צעיר זכה במלגות ובפרסים. הוא מופיע תדיר ברסיטלים כסולן ועם הרכבים שונים בארה"ב, אירופה וישראל. פעילותו המוסיקלית והמגוונת של לב חוצה סגנונות, מחברת ז'אנרים ומשלבת בין גיטרה חשמלית לגיטרה קלאסית, בין קומפוזיציה לאלתור חופשי, בין שליטה וירטואוזית בטכניקות קלסיות לשימוש מקורי בטכניקות נגינה לא שגרתיות ובין מוזיקה קלסית ומסורתית למחויבות עמוקה למוזיקה של זמננו. בני סלוחין, הוא חבר אנסמבל אנטרקונטמפורן הממוקם בפריז, מגופי המוזיקה הידועים בעולם, בפרט בעולם המוזיקה החדשה.

כרטיסים לקונצרט ב־23 בנובמבר בשעה 12:00, המרכז למוזיקה ירושלים משכנות שאננים. מחיר כרטיס: 60-40 שקלים. טלפון להזמנת כרטיסים: 02-6241041.
כרטיסים לקונצרט ב־24 בנובמבר בשעה 20:00 במוזיאון תל אביב לאמנות ב־20:00. מחיר כרטיס: 110 שקלים, סטודנט: 55 שקלים. טלפון להזמנת כרטיסים: 03-6077070.

צילום: בני סלוחין, יעל יוהס וגבריאל בהרליה

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך