חשיפה: השיחות הפנימיות של פעילי מטה יוסי בכר: “מלחמה בעמלק”

הפעילה גליה מציעה לחברים כיצד להשחיר את שמו של ברוט. אישה בשם רותי משווה את ברוט – לעמלק. זהבית ושלמה כותבים טקטיקה איך לפוצץ כנס בחירות של ברוט, ואילנית מציעה פשוט לשקר. הצצה נדירה לקבוצת הווטסאפ הפנימית של הצוות הקרוב של יוסי בכר, מגלה את שיטות העבודה השנויות במחלוקת וחושפת כיצד הם מנסים להשחיר את שמו של ברוט

אם מישהו שאל את עצמו מי עומד מאחורי מתקפת ההשמצות שהופנתה נגד מועמד הליכוד לראשות העיר, צביקה ברוט, הוא יכול למצוא כעת את הפתרון דווקא בתוך קבוצת הווטסאפ הפנימית של בכירי המטה של יוסי בכר. בכירים במטה, אשר חצו את הקווים ועברו לתמוך בברוט, חשפו בפנינו בימים האחרונים את ההתכתבויות הפנימיות בתוך הקבוצה.

ההודעות המדהימות חושפות שורה ארוכה של השמצות, ניסיונות לייצר פייק ניוז, ודרכים להשחיר את שמו של ברוט, הנחשב למטאור פוליטי וזוכה לתמיכה רחבה, בתוך הקבוצה הפנימית – הנקראת ראשי אשכולות יוסי בכר – בה חברים גם הגורמים הבכירים ביותר במטה.

הנה דוגמא: אתמול, בשעה 21:43, העלתה פעילה בשם גליה הצעה לפעילים להעלות תגובה משמיצה נגד ברוט בדף הפייסבוק. “אתה איש חסר עמוד שדרה שחושב גם short time memory (הטעות במקור) שלנו לא פעיל” נכתב שם, “אנחנו זוכרים את ימי החושך בתקופתו של שגיא, זו הנבחרת שעומדת מאחוריך”. זמן קצר לאחר מכן אכן הופיעו בדף הפסייבוק של ברוט הודעות בנוסח זה. שגיא, כזכור, הוא ראש העיר לשעבר יהושע שגיא שתקופת כהונתו לא הייתה טובה במיוחד.

הבעיה: הפעילה “שכחה” כי ברוט עצמו היה בכלל תלמיד בכיתה ו’, בזמן שיהושע שגיא נבחר לתפקידו. בנוסף, דווקא יוסי בכר הקיף עצמו באנשי שגיא: מספר 2 של שגיא היא גם מספר 2 של בכר, סגניתו של בכר הייתה היועצת הבכירה של שגיא, וגם חבר סיעה נוסף של בכר היה מאנשי שגיא.

במקרה אחר, פעילה בשם מירי מבקשת מאנשי המטה להיכנס לפייסבוק ולשגר תגובות נגד ברוט: “פיצצתי אותם בתגובות” היא אומרת, ופעיל אחר בשם פדי עונה: “חבר’ה, אתם מבזבזים זמן. לזנב זה לא טוב. צריך ליזום”. מיד לאחר מכן הוא זוכה לתגובה חריפה של פעילה בשם רותי, שכותבת: “מ ל ח מ ה בעמלק”, כשהיא משווה בין ברוט לבין צורר היהודים.

עוד דוגמאות: פדי מציין על ברוט כי: “הוא חכם, הוא ממולח, הוא יודע את העבודה – ואצלנו נרדמים”. בתגובה כותבת לו פעילה בשם זהבית, שברוט צפוי להגיע לחוג בית אצלה בבית: “נראה לי אני אדאג להפסקת חשמל באותו יום”, היא אומרת ומוסיפה חיוך, ואילו פדי מוסיף: “תתקילו אותו בשאלות. את תהיי שם ותביכי אותו. זה מצב מעולה, הבכה בנוכחות קהל גדול”. ואילו אדם אחר בשם שלמה מתדרך אותה בשורה שאלות בהן היא יכולה לפוצץ את חוג הבית לברוט.

ביום אחר מתנהל דיון פעילה בשם מירי שואלת אם זה נכון שברוט הוא בכלל מהרצליה, ופעילה בשם ליאור אומרת לה שזה נכון – למרות שברוט מתגורר כל חייו בבת-ים.

מישהי אחרת, בשם דליה, מבקשת אישור להתחזות לאסטרולוגית ולבקש מברוט באמצעות הפייסבוק את תאריך הלידה שלו. שלמה, מראשי המטה, אומר לה שזה אפשרי.

בשלב מוקדם יותר, קיבלו הפעילים תדרוך מאחת ממנהלות המטה, דורית, בו היא הסבירה להם כיצד למכור את הפייק ניוז נגד ברוט: “צריך להגיד שברוט יחזיר את בת-ים לכנופיית שגיא”, היא מציינת. בהמשך הם מנתחים את ההפסד בסיבוב הראשון.: שלמה ציין כי: “אצלנו הצביעו לצערי (ליוסי) פחות מ-30 אחוזים מהתומכים הרשומים, כולל במשפחה קירבה ראשונה שלי”.

במקרה אחר, פעיל בשם צביקה מציע להפחיד את מתנגדיו של נתניהו בבת-ים שאסור להם לתמוך במועמד הליכוד, והוסיף: “חברים, כל האמצעים כשרים למען המטרה”. המנטרה הזו כנראה חוזרת גם אצל אילנית, אשר הציעה: “לשלוח דמות מוכרת ברשתות החברתיות לצלם סרטון בו יאשימו את ברוט כאילו בכוונתו לסגור את הטיילת בשבת”.

ברוט עצמו סירב להגיב לדברים, אך מהליכוד בבת-ים נמסר כי: “אם יוסי בכר היה משקיע בבת-ים רבע מהזמן שהוא ואנשיו משקיעים בשקרים והשמצות, העיר הייתה נראית נפלא והארנונה היתה נמוכה. הם ימשיכו להשמיץ – ואנחנו נלך להצביע בקלפי. ברוט עשה רק קמפיין חיובי ולא אמר מילה רעה אחת על יוסי בכר, אבל כל אחד והסגנון שלו. הם כנראה שכחו שהשבוע רק הבת-ימים יחליטו מי יוציא אותם לדרך חדשה”.

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close