העתיד כבר כאן: שיעור מקוון בבית הספר בנושא חלל

תלמידי המגמה המדעית-הנדסית בהתמחות אווירו-חלל במקיף ב' הובילו שיעור מקוון לתלמידי החטיבה התחתונה שכלל סקירה היסטורית, טכנולוגית ועתידית בתחומי הנדסת החלל


אם פעם שיעור גיאוגרפיה היה מתחיל בהסברים של המורה בכיתה וממשיך לפתיחת מפות באטלס כרטא, היום לומדים התלמידים על החלל ממרצה שנמצא בכלל במרחק עשרות קילומטרים ומעביר את ההרצאה דרך מסך.
תלמידי כיתות ז' ו-ח' השתתפו לאחרונה בשיעור מקוון של משרד החינוך בנושא חלל במסגרת תכנית "אקדמיה ברשת". השיעור התקיים לרגל שבוע החלל העולמי, מיזם חינוכי בינלאומי בחסות האו"ם, שמטרתו העלאת מודעות התלמידים לחקר החלל.
מנהלת חט"ב המעיין, שרית סטילקול, אמרה: "השיעור המקוון ברשת הביא לשימוש פעיל של התלמידים במיומנויות חשיבה, אשר בא לידי ביטוי בפתרון בעיות ובלמידה משמעותית תוך הבנת מושגים בתחום הנדסת החלל. השיעור היה שונה, מאתגר ומהנה עבור התלמידים".

אולי גם זה יעניין אותך

מי שהיה אמון על ארגון ההרצאה ותפעולה אלו תלמידי המגמה המדעית-הנדסית בהתמחות אווירו-חלל מכיתה י"ב, בהובלת רכז המגמה בחטיבה העליונה- דב רוסו. במהלך השיעור קיבלו התלמידים סקירה היסטורית, טכנולוגית ועתידית בתחומי הנדסת החלל והשיבו לשאלות המנחה. כמו כן התוודעו לחידושים משמעותיים של תעשיית החלל הישראלית והשיגור הצפוי של החללית הישראלית של SpaceIL לירח שייערך השנה.
תלמידי המגמה היוקרתית משתתפים בתוכנית "חקר כדור הארץ והחלל" במסגרתה לומדים תלמידי המגמה המדעית-הנדסית בהתמחות אווירו-חלל. את התוכנית הייחודית מפעילות עמותת תעשיידע, התעשייה האווירית וחברת אל-אופ-אלביט מערכות, במימון סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע. במהלך השנה מתמחים תלמידי המגמה על מערכות חלליות ומנתחים באמצעות קוד מחשב תמונות לוויין אמיתיות.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך