תערוכה חדשה בגלריה חנקין בחולון: השתקפויות – עבודות זכוכית

עבודותיו של עמי ליבוביץ שיוצגו בתערוכה חדשה בגלריה חנקין משלבות מלים וזכוכית. "הזכוכית סופגת את המלים, הן נטמעות בה והיא גם מקרינה ומשקפת אותן מחדש ומרחיבה את הבנתנו אותן"


גלריה חנקין תציג בין התאריכים 6 בדצמבר-19 בינואר את התערוכה "השתקפויות – עבודות זכוכית" של האמן עמי ליבוביץ.
בעבודותיו משתמש ליבוביץ בזכוכית כחומר גלם לשיקוף נושאים מחייו הפרטיים והחברתיים. "הזכוכית היא מעין קנבס להתמקדות בקורה סביבי, בתופעות שאני חווה ומנסה להבינם וכביטוי לתחושותיי. באמצעות הזכוכית מוצגים מגוון נושאים כמו זיכרון ואבל קולקטיבי לאומי, יחסים בין בני זוג, מגדריות ועוד. המטרה להציף לתודעה ולעורר דברים כדי שהצופה יעצור לרגע ויחשוב עליהם, להציב סימני שאלה ולאו דווקא לתת תשובות מסוימות. אני משתמש הרבה במילים. למילה יש כוח אבל היא מעצם מהותה כמכלילה, גם מוגבלת ומגבילה ביכולתה לתאר ולבטא דברים. על ידי שילוב המילים במדיום אומנותי, הזכוכית, אני מנסה לפרוץ את מגבלות השפה ולתת לה ערכים ומובנים נוספים. הזכוכית סופגת את המילים, הן נטמעות בה והיא גם מקרינה ומשקפת אותן מחדש ומרחיבה את אפשרויות הבנתנו אותן".

אולי גם זה יעניין אותך

ליבוביץ' משתמש בטכניקה של פיוזינג, איחוי זכוכיות בתנור בחום של כ800 מעלות ובסלאמפינג, הפלת זכוכית על או לתוך תבנית. כמו כן גם בכתיבה ידנית על זכוכית בצבעי זכוכית ובדאקלים (מדבקות), שניהם מוטמעים לזכוכית בשריפה.
עמי ליבוביץ' יליד 1957 עוסק כבר 14 שנה באמנות הזכוכית. מאחוריו לימודים במוזיאון לזכוכית קורנינג, (ארה"ב), לימודי יציקת זכוכית בסטודיו סילביה צימרמן, לימודי ויטראז' זכוכית בבית הזכוכית (מלכה קריף פרדס חנה).
עבודותיו הצוגו בתערוכות ברחבי הארץ ובהן בבית שאגאל בחיפה, בגלריה ויטרינה במכון הטכנולוגי בחולון, בביאנלה לזכוכית ישראלית 2015 במוזיאון ארץ ישראל, בגלריה המרכזית התחנה המרכזית בתל אביב בגלריה עין הוד ועוד.
.
גלריה ע"ש חנקין – רחוב חנקין 109 חולון, טלפון: 035590021
שעות פתיחה:
א-ה 13:00-10:00, 19:00-16:00
שישי 13:00-10:00
שבת 14:00-10:00
הכניסה לגלריה חופשית, ללא תשלום

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך