רמת גן

פרישה של פעם בחיים

כמה כסף יש לחסוך עד הפרישה? באיזה אופן ניתן למשוך את כספי הפנסיה והאם ישנן הזדמנויות תעסוקתיות לפורשים? ברמת גן תוחלת החיים הגבוהה ביותר בארץ, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. התארכות תוחלת החיים היא אומנם בשורה חיובית, אך כיוון שהיא אינה עולה בקנה אחד עם גיל הפרישה הצעיר, היא טומנת בחובה אתגרים שונים – הן עבור הפורש והן עבור בני משפחתו.
כדי להכין את תושבי העיר בצורה מיטבית לתקופת הפרישה המאתגרת, התקיים ביום רביעי האחרון (10.10) מפגש חשיפה והסברה לתקופת החיים החדשה, לקראת ולאחר הפרישה. באולם מלא עד אפס מקום בבית הצנחן, התכנסו תושבי העיר בגילאי 65-45, שנחשפו לסוגיות חשובות רבות כדוגמת זכויות בגיל הפרישה, הזדמנויות תעסוקה בגיל מבוגר ומגוון האפשרויות שעומדות בפני הפורשים בתקופת החיים החדשה. האירוע נערך לראשונה בעיר, ביוזמת ראש עיריית רמת-גן ובשיתוף המשרד לשוויון חברתי, עמותת ג’וינט-אשל ותכנית “אמצע הדרך” לקידום תעסוקה רב־גילית.

תגיות

כנס הפרישה הוא חלק מנדבך פעילויות שמקדמת עיריית רמת-גן לרווחת אוכלוסיית הגמלאים, שמהווה כחמישית מכלל תושבי העיר. העירייה שמה לה למטרה לקדם אוכלוסייה יקרה כזו ולהעניק מסגרת חברתית תומכת לבילוי בשעות הפנאי של הגמלאי, בין היתר באמצעות 50 מרכזים חברתיים הפזורים ברחבי העיר. בנוסף, במהלך החודש הקרוב תיפתח העונה החדשה של “עת הדעת” – סדרת הרצאות מרתקת מפי מיטב המרצים, שתאפשר למשתתפים למצוא את תחום העניין והדעת הקרובים לליבם ולהרחיב אופקים במסגרת חברתית ואינטלקטואלית. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר העירוני.
ראש עיריית רמת גן מסר: “מי כמוני יודע כי בגילאי 60 פלוס, גברים ונשים כאחד נמצאים בשיא פריחתם וביכולתם להשקיע את כל מרצם בעבודה ולתרום ממקצועיותם ומחכמתם. אוכלוסיית הפורשים מהווה נדבך מרכזי בחיי הקהילה בעיר ועל כן, לאור ההיענות, נמשיך לספק מענה לצורכיהם, לחזק את הקשר עימם ולהסתייע בניסיונם העשיר. בכך כולנו נצא נשכרים”.

צילום: אילן ספירא

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close