מקורבי ראש עיריית רחובות, רחמים מלול: "הקואליציה פתוחה, מי שיביא יותר מנדטים יקבל עדיפות"

בליכוד ברחובות מודאגים מהתחזקותו של מתן דיל וסיעת "רחובותי" והפיצו באמצעות "מקורבים למלול" מסרים לגבי הרכב הקואליציה הבא. אולם מקורב מאוד למלול מבהיר ל"ניוזים מרכז", כי ההפך הוא הנכון ואומר: "הקואליציה פתוחה לכולם, מי שיביא יותר מנדטים יקבל עדיפות".


אם לשפוט על פי הקמפיין שמוביל הקמפיינר של הליכוד שמתמקד בקמפיין שלילי המכוון בעיקר לכיוונו של מתן דיל וסיעתו, הרי שההתעצמות של סיעת "רחובותי" בראשות סגן ראש העירייה עו"ד מתן דיל, מדירה שינה מעיניהם של אנשי מחל – סיעתו של ראש העירייה רחמים מלול. לפי גורמים המקורבים לסיפור, הם החליטו באמצעות "גורמים אנונימיים" ו"מקורבים" לפתוח במסע הכפשות ואיומים ואף הגדילו לעשות וטענו, כי מלול ישאיר את דיל מחוץ לקואליציה בשל מתיחות ביניהם.

בשיחה עם "ניוזים מרכז" הבהיר אתמול גורם בכיר בסביבת מלול, כי אין לדברים אחיזה במציאות: "הקואליציה פתוחה, מי שיביא יותר מנדטים יוביל אותה ואת העשייה", הוא הדגיש את הגישה הפרקטית. באמור, הכל מתחיל ונגמר במספרים ובמנדטים.

בשבועות האחרונים התחזק מעמדו וכוחו של מתן דיל. לפי גורמים שונים: "עם ההתחזקות של דיל הגיעו גם הספינים מצד אנשים שאינם חפצים ביקרו".

אלא שדיל מתרחק מהקמפיין השלילי ובינתיים מצליח לשמור על איפוק ולא נגרר להכפשות.

על פניו, מורגש כי גורמים בסביבת מלול פועלים בשיטתיות כדי להחליש את "רחובותי", שמצליחה לחצות מגזרים ולקחת קולות מכל המפלגות. גורמים המעורים בדברים מספרים כי כל מאבקיי הכוח מלווים במה שהם מכנים: "ספינים מכוערים, ציטוטים לכאורה בשמו של מלול והכפשות מצד עסקנים מקומיים".

אולי גם זה יעניין אותך

גורם בכיר המלווה את מלול זה שנים ארוכות אמר בשיחה עם "ניוזים מרכז", כי כל הספינים אינם על דעתו של ראש העירייה, וכי משיחות אישיות עם מלול עולה שהכל פתוח בקואליציה, בניגוד למה שמנסים לצייר. "רחמים מתנער מהאיומים של אנשי מחל, והוא מדגיש בכל מי שרוצה לשמוע שמי שיביא מנדטים יהיה חלק מרכזי במועצה הבאה והעשייה העירונית בשנים הבאות", אומר אותו בכיר. "צריך להבין שזאת פוליטיקה. יש את הקמפיין עד ה-30 באוקטובר, ולאחריו צריכים לעבוד יחד כולם במשך חמש שנים. מישהו באמת מאמין שסיעה גדולה, כמו שמסתמן שתהיה סיעת 'רחובותי' – שמייצגת חלק גדול מתושבי העיר – תשב באופוזיציה ותנהל משם מלחמות מול מלול? זה פשוט לא עובד ככה".

"אותם אנשים שגרמו למלול לצאת נגד 6000 תושבים, אנשי מחאת הזבל – ובתחילה לומר עליהם שהם סתם בכיינים וקטנוניים, ובהמשך אף לצאת באופן ישיר ובוטה נגדם ולהאשימם בפוליטיקה – הם אותם אלה העומדים מאחורי קמפיין הנגטיב המכוער שהליכוד מוביל בשבועות האחרונים. למיטב הבנתי זה פוגע בעיקר במצביעים שלהם ובקולות המתלבטים, שמאסו בפוליטיקה הקטנה והעסקנית הזו", כך מסכם גורם המכיר היטב את שני הצדדים ואת בוחרי הליכוד.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך