האם תוקם בקרוב מנהלת שכונות ברמת גן?

לראשונה: ראש העירייה ישראל זינגר יוזם הקמת מנהלת שכונות ברמת גן. המטרה: שירות לתושבים בשכונות העיר ופיתוח תפיסת הקהילתיות

במסגרת היוזמה החדשה שפרטיה מפורסמים כאן לראשונה, תוקם בכל שכונה מנהלת מיוחדת שתהיה אחראית לאותה שכונה ספציפית. המנהלת תורכב מתושבים מעורבים ותרוכז מתוך כוח האדם הנוכחי של העירייה (כלומר לא תהיה הוצאה נוספת מתקציב העירייה). התפיסה החדשה גורסת כי ייחודה של רמת גן מגיע משכונות בעלות אופי שונה וייחודי. המנהלת החדשה תרכז את הצרכים השכונתיים, תהווה צינור מקשר לעירייה בתחומים שונים, מוסדות ציבור, חינוך, פיתוח השכונה, תקציבים, אירועים ועוד.

.

כמו כן יעשה שיתוף תושבי השכונה באמצעות משאל בסוגיות הנוגעות לחיי היום יום שלהם. למשל, אם מנהלת מסוימת תרצה לחגוג יובל שנים לשכונה בה היא ממוקמת – היא תוכל לבצע את כל השלבים המקדמיים וההכנות לאירוע בעצמה- והעירייה תקבל את הפניה ותטפל באירוע בצורה טובה יותר. דוגמה נוספת היא בנושא הניקיון: בעזרת המנהלות יוגבר נושא הניקיון בכל שכונה וימונו נאמני ניקיון שכונתיים שיהיו אחראים על מתחמים בכל רחבי העיר.
הרעיון שעומד מאחורי ההצעה המהפכנית הוא השקעה במענה ספציפי לכל שכונה ושכונה בשיתוף התושבים בצורה המיטבית.
ראש העירייה ישראל זינגר מסר: “הקמת מנהלות השכונות נועד בבסיסו לתת מענה טוב יותר ושירות יעיל יותר ונקודתי לתושביה של רמת גן. הקמת המנהלות תבסס את מודל הקהילתיות ותקדם את העשייה הייחודית של כל שכונה ושכונה בעיר, שוב, מתוך תפיסה כי לכל שכונה ברמת גן יש אופי משלה וצרכים הייחודיים רק לה. אני בטוח שבעזרת המנהלות השכונתיות אותן אקדם בקדנציה הבאה שלי כראש עירייה נוכל למצות את הפוטנציאל הגלום בכל שכונה”

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close