עיריית תל אביב-יפו הגישה הבוקר עתירה לבג”צ נגד החלטת שר התחבורה שלא לבצע את עבודות הקמת גשר יהודית בשבת

"ואף על פי כן - גשר יהודית יוקם גם יוקם". עיריית תל אביב-יפו לא מוותרת לשר התחבורה בנושא הקמת גשר יהודית בשבת

עיריית תל אביב-יפו הגישה היום (ד’) עתירה לבג”צ נגד שר התחבורה וחברת נתיבי איילון. זאת לאחר שעד היום, למרות פניות חוזרות ונשנות ובקשות הארכה של משרד התחבורה, לא הובהר לעירייה מדוע המשרד החליט לעצור את עבודות הקמת הגשר בשבת.
עתירת העירייה לבית המשפט כוללת בקשה למתן צו ביניים המשעה את החלטת שר התחבורה לעכב או להפסיק את העבודות על גשר יהודית ומחייב את נתיבי איילון להמשיך את העבודות לביצוע הגשר כמתוכנן עד להכרעה בעתירה זו.

כזכור, הקמתו המתוכננת והמתואמת של גשר יהודית נדחתה עקב התערבות שר התחבורה, לאור סוגיית השבת.
העיכוב בבניית הגשר והסחבת גורמים נזקים כבדים לתושבי העיר תל אביב-יפו ולמטרופולין. ומשכך אין בכוונת העירייה להמתין עוד והוחלט על פניה לערכאות משפטיות.
בין נימוקיה בעתירה טוענת העירייה כי החלטת שר התחבורה אינה חוקית שכן השר אינו מוסמך לתת הוראות לחברת נתיבי איילון ובפרט חסר סמכות לתת לה הוראות ביחס לעבודה בשבת, והדבר אף נקבע בחוות דעת מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התחבורה, שאושרה על ידי היועמ”ש לממשלה רק לפני כשנה.
הקמת גשר יהודית-ביצרון היא חלק ממדיניות עיריית תל אביב-יפו לחיזוק המארג העירוני בין חלקי העיר השונים ועידוד הליכה ברגל והשימוש באופניים ככלי רכיבה יום-יומי.
הגשר, המתוכנן עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים (ללא תחבורה ממונעת), יחבר את מזרח העיר למערבה, יעודד תחבורה ירוקה ובטוחה ברגל ובאופניים, יאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל אביב, ויסייע להפחתת מס’ כלי הרכב בתוך גוש דן – לרווחת כלל תושבי המטרופולין.
ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי מסר: “הגשנו כעת עתירה לבג”ץ להמשך ביצוע עבודות הקמת גשר יהודית בשבת. העתירה כוללת בקשה למתן צו ביניים, המשעה את החלטת שר התחבורה ישראל כ”ץ ומחייב את נתיבי איילון להמשיך את העבודות לביצוע הגשר, גם בשבת, כמתוכנן ועד להכרעת בג”ץ.
הקמת הגשר היא חלק מהמדיניות שלנו לחיזוק המארג העירוני, חיבור בין חלקי העיר השונים ועידוד הליכה ברגל ושימוש באופניים ככלי רכיבה יום-יומי. החלטת שר התחבורה להפסקת העבודות בשבת התקבלה ממניעים פוליטיים צרים ובהיעדר סמכות. ואף על פי כן – גשר יהודית יוקם גם יוקם”.

צילום ראובן קופיצ’ינסקי

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close