כשמתח ביקורת ברשת זה היה בסדר. ההיפך לא מקובל על גרינברג. צילום: מטה גרינברגכשמתח ביקורת ברשת זה היה בסדר. ההיפך לא מקובל על גרינברג. צילום: מטה גרינברג

סערה ברשתות החברתיות בפתח תקווה: "מדוע רמי גרינברג, מועמד לראשות העיר, מסתיר את הכיפה שעל ראשו?"

תושב פתח תקוה תהה מדוע לא רואים בפרסומים של גרינברג את הכיפה על ראשו והצית ויכוח סוער ברשתות החברתיות בעיר. גם זה קורה בבחירות 2018


מערכת הבחירות בפתח תקווה, כמו בערים שונות בארץ, נכנסת ליישורת האחרונה. קצת לפני שהתושבים יתייצבו ב-30 לאוקטובר בקלפי כדי לבחור את ראש העיר המועדף עליהם והרשתות החברתיות סוערות. המידע זורם וכל מועמד נבחן תחת זכוכית מגדלת על ידי הציבור. הרשת החברתית מטבעה הרבה יותר פעילה והרבה יותר ססגונית ודעתנית.
בימים האחרונים, העלה אחד התושבים באחת הקבוצות בשכונת רמת ורבר תמיהה נוכח תמונות שפירסם גרינברג במגזרים השונים, לפיהם בחלק מהפרסומים הוא מופיע עם כיפה על הראש ובחלק אחר של הפרסומים לא רואים את הכיפה. תמיהה שבעקבותיה ניצתה סערה ברשת החברתית. התושב שאל: "כרגע נודע לי שרמי גרינברג דתי (והוא מסתיר זאת בכל שלטי הבחירות שלו)! האם להמשיך ולתמוך בו? אני חושש שהוא יסגור את יכין סנטר שלא לדבר על התחבורה הציבורית בשבת".
השאלה הזאת נזרקה לחלל הוירטואלי ברשת והאש ניצתה מיד בדיון סוער שלא היה כדוגמתו.
אחת התושבות כתבה בדיון הסוער: "הוא חובש כיפה קטנה… גם להתפלל וגם להשאיר מקומות פתוחים".
אמירה מתייחסת וכותבת: "כן, הוא פעיל בשבתות בבית הכנסת בכפר גנים לפי המשנה שלו חיה ותן לחיות. אם אכן זה מה שיהיה, אין לדעת".
אולי גם זה יעניין אותך

וקרן מוסיפה: "יצא לי לראות אותו מספר פעמים ולא זכור לי שראיתי אותו עם כיפה, אבל אני יודעת בוודאות שהוא דתי".
"זה היה ידוע. הוא חובש כיפה קטנה. זה חלק מהסיבה שלא אבחר בו…הוא לא יכול לרקוד על שתי חתונות", כתבה לי בשיח סוער שהתעורר בעניין בפייס בוק. תושבת אחרת, קרן כתבה באותו שיח דברים חריפים לא פחות: "יש משהו בעיניים של רמי גרינברג שלא משדר לי יושרה. זו תחושתי האישית ולכן אני לא אתמוך בו. אני גם יודעת שהוא דתי אך לא רואים זאת בשום מקום ואף יצא לי לראות אותו מספר פעמים בשכונה ולא זכור לי שראית כיפה ואני יודעת בוודאות שהוא דתי".
היו כאלו שיצאו להגנתו של גרינברג כמו נינה שכתבו: "לכל הפגישות הוא מגיע עם כיפה וכשמצלמים אותו מצלמים בפנים ולכן לא רואים את הכיפה. אני. לא באה לשכנע לתמוך בו או בעדו, אבל להכריע על סמך זה שהוא דתי, נראה לי לא ענייני".
יהודית מסכמת: "תמיד יהיו דתיים וחרדיים במועצה, השאלה מה המחיר".
תגובת מטה רמי גרינברג: "חבר המועצה שנלחם על שוויוניות בתקציבים בין דתיים לחילונים זה גרינברג. בזמן שהעירייה בקדנציה האחרונה נהגה בחוסר שוויונית וניתן לראות את המחטף שעשו רק בישיבת המועצה האחרונה, שהעבירו עשרות מבני ציבור ברגע האחרון לעמותות שונות. אז כאמור, היחיד שפעל לשמירה על הסטאטוס קוו זה גרינברג והיחיד שישמור עליו ועל שוויוניות בתקציבים ובשטחי הציבור זה גרינבג. מה שלא קרה בקדנציה האחרונה".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך