לחץ של ההורים ופניות של דורון אוזן וקרן דנה הביאו את העירייה למצוא הסדר לגבי הצהרונים והתשלום לסייעות במהלך החגים

לחץ גדול של ההורים, הסייעות ופניות לממונה על הגנים של דורון אוזן וקרן דנה גדה, הביאו את עיריית ראשון לציון למצוא פיתרון חלקי לבעיית הצהרונים שבוטלו במהלך חופשת סוכות. נמצא גם פיתרון לפגיעה בסייעות, כתוצאה מביטול הצהרונים בחג. אוזן: "עדיין לא נפתרו כל הסוגיות, אבל הלחץ עבד"


בימים האחרונים הורים רבים שילדיהם הולכים לצהרוני העירייה בראשון לציון, נדהמו לגלות כי במהלך חופשת סוכות השנה, הצהרונים יושבתו. אם לא די, הצהרונים יפתחו ב-4.9 ולא עם פתיחת שנת הלימודים.
הורים רבים פנו למועמד לראשות העיר וחבר המועצה, דורון אוזן וחברתו לסיעה, קרן גנה גדה וביקשו כי יפעלו בעירייה כדי להסדיר את הבעיה, שיוצרת עוד עומס כלכלי על ההורים, שגם כך רבים מהם צלחו בקושי את חופשת הקיץ בעלויות גבוהות, וגם יוצרת בעיה מבחינת סידור לילדים.
במקביל, גם סייעות רבות ומפעילי צהרונים פנו לאוזן – שעומד בקשר רציף עימן ומסייע להן בסוגיות שונות – ושטחו בפניו בעיה קשה גם עבורן, עם החלטת העירייה שלא להפעיל את הצהרונים במהלך סוכות: הסייעות שמקבלות שכר שעתי ולא חודשי יקבלו בחודש החגים שכר רק על 8 ימי עבודה. דבר שהציב אותן במצוקה כלכלית – זאת לאחר שבכל שנה בזמן שהיו מפעילות צהרונים בסוכות, היו עובדות שעות כפולות ובכך מדביקות את פער חופשות החגים.
אולי גם זה יעניין אותך

אתמול פנו אוזן וקרן גדה לאייל אשד, ראש החטיבה לגיל הרך ודרשו לדעת מדוע התקבלו החלטות אלו על ידי החברה העירונית האמונה על הצהרונים. יחד איתם דרשו לדעת זאת גם הורים רבים שכתבו פוסטים ברשת ואף פנו טלפונית לקבלת הסבר.
בעקבות פניות אלו ולחצים הולכיםוגוברים בעיריית ראשון לציון החליטו היום למצוא הסדר עם הסייעות ואף ההורים.
כך יהיה לפי עיריית ראשון לציון: "התשלום על הצהרונים הינו שנתי, כפי שמקובל בכל הארץ, ולא חודשי ובגינו גם נעשה התשלום לצוותים המקצועיים והמסורים. כלומר עובדות הצהרונים תקבלנה את כל ימי החג כימי עבודה. מאידך, הימים מוחזרים להורים בחופשות במהלך השנה. באופן ייחודי, הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם החל מחודש אוקטובר או כאלה שכבר נרשמו ומעוניינים לבטל יוכלו לעשות כן.
דורון אוזן, אמר היום על החלטת העירייה: "מדובר בפתרון חלקי שכן עדין אין מענה לילידים בחופשת הסוכות והצהרון מתחיל ב-4.9.2018 כאשר שנת הלימודים מתחילה ב – 2.9.2018. אנחנו ממשיכים במאבק זה למען ההורים העובדים, ילדינו ועובדות הצהרונים".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך