חדש בחדר לידה: מחיצה שקופה בין היולדת לבטנה בניתוח קיסרי על מנת שתוכל לצפות בניתוח וביציאת התינוק

בבית החולים איכילוב ביצעו פיילוט שהוכתר בהצלחה, בו במהלך ניתוח קיסרי נמצאת יריעה שקופה שמאפשרת לאם לראות את הניתוח עצמו ואת הוצאת התינוק לאוויר העולם


בבית החולים "איכילוב" וליתר דיוק בחדרי הלידה שם החליטו להריץ פיילוט ניסיוני שיכול למצוא חן בעיני אימהות ויולדות מסוימות ובעיני אחרות קצת פחות: מדובר במחיצה שקופה שנמצאת בין האם היולדת בניתוח קיסרי לבין בטנה, כך שדרכה יכולה היולדת לצפות במהלך הניתוח. המחיצה דומה בעיקרה למחיצה הרגילה המפרידה בין האזור בו מבוצע הניתוח ובין היולדת, אך ניתן להסיר בה את החלק האטום המפריד בין הראש של היולדת ובין פלג גופה התחתון, ולאפשר ליולדת לחזות בניתוח.

אולי גם זה יעניין אותך

לדברי פרופ' אריאל מני, מנהל חדרי לידה כאן בבית החולים: "השימוש במוצר מיועד ליולדות שהמצב הרפואי שלהן תקין והניתוח הקיסרי שהן עוברות הוא ניתוח מתוכנן מראש ולא ניתוח חירום. לא כל יולדת גם מעוניינת לראות את מהלך הלידה והשימוש במוצר נתון לבחירתה של כל אישה".
השימוש ביריעה השקופה נוסה בהצלחה במסגרת פיילוט שבוצע בבית החולים ובימים אלה הוא מוצע ליולדות המעוניינות כשהתגובות של היולדות מאוד חיוביות. "זו דרך נוספת עבורנו לאפשר ליולדות לחוות מקרוב יותר את הרגע המאושר של הלידה, ולגרום לניתוח קיסרי להיות קצת יותר דומה ללידה טבעית" מסכם פרופ' מני.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך