קיבל השעיית הסגירה לאחר שהבטיח שלא יעסיק עוד. צילום: גטיאימג'סקיבל השעיית הסגירה לאחר שהבטיח שלא יעסיק עוד. צילום: גטיאימג'ס

החגיגות היו מוקדמות: שר הפנים לא אישר את חוקי העזר העירוניים לפתיחת עסקים בשבת בראשל"צ, גבעתיים וחולון

שר הפנים אריה דרעי שיגר מכתב הבוקר לכל הערים שהעבירו חוק עזר עירוני, שיאפשר פתיחת עסקים בשבת, והבהיר להם שזה לא מאושר ושהחגיגות שלהם היו מוקדמות


לפני זמן קצר פירסם הכתב עקיבא ווייס, ברשת ב' של תאגיד השידור "כאן" פרסום ראשון ההפוך על פיהן את החלטות ואישורי חוקי העזר העירוניים שהתקבלו בכמה עיריות בקול תרועות וצלצולים – לגבי פתיחת עסקים בשבת.

לפי הפרסום, שר הפנים, אריה דרעי ומשרד הפנים הודיעו לעיריות שבהן אושרו חוקי העזר לפתיחת העסקים בשבת, כי החוקים לא אושרו. העיריות המדוברות הן: ראשון לציון, חולון, גבעתיים, הרצליה ומודיעין.

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, שיגר מכתב לרשויות הבוקר בו כתב להן: "לא נמצא על ידי שר הפנים, כי ניתן לייתן את הסכמנתו כנדרש לפי הוראות החוק, לחוק העזר במתכונתו כפי שהוצע".

וכצפוי- דרעי מש"ס לא יכל לתת את ידו לפתיחת העסקים בשבת ובכך "חנק" את חוקי העזר שאותם ראשי עיר ועיריות העבירו בקול צלצולים גדול – אלא שהם שכחו לציין שהכל נתון לאישור וחותמת סופית של שר  הפנים.

אולי גם זה יעניין אותך
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך