מביך? בעוד עיריית בת-ים מוציאה כספים גדולים להופעות קיץ, התושבים מצביעים ברגליים ולא מגיעים כמעט. "אף הופעה לא תשנה את החולדות או ההזנחה בעיר"

האם תושבי בת-ים מחרימים את מופעי הקיץ שארגנה העירייה כי הם חושבים שמדובר בתעמולת בחירות של ראש העיר? העובדה היא כי האמפי בבת-ים נותר כמעט ריק בהופעות של מרגלית צנעני ואחרים. "הציבור כנראה כועס שמוציאים את הכסף רק לקראת הבחירות בשביל יחסי ציבור"


הנהלת העיר בת-ים מיהרה להוציא לקראת הבחירות מיליוני שקלים עבור הופעות קיץ לתושבים, אבל התושבים כנראה מצביעים ברגליים – ומעדיפים להחרים את ההופעות: בכירים בהנהלת העיר נדהמו לאחרונה, פעם אחר פעם, לראות את האמפיתיאטרון העירוני ריק כמעט לחלוטין, גם במהלך הופעות הדגל של העירייה – כמו הופעתן של שרית חדד ומרגלית צנעני.

"מדובר בבזבוז כספים של התושבים, שמשלמים ארנונה גבוהה ומקבלים שירות נמוך", אומר בכיר במועצת העיר, "הציבור כנראה כועס שמוציאים את הכסף רק לקראת הבחירות בשביל יחסי ציבור, ובגלל זה אנשים לא מגיעים להופעות. בערים אחרות זה לא קורה".

הבעיה החלה כבר לפני כשלושה שבועות, עם הופעתה של שרית חדד. מקורביו של ראש העיר, יוסי בכר, תיאמו עם ההפקה כי בכר יעלה לבמה לברך – וכן לאחר מכן, במהלך שירה של חדד "אתה תותח".

אולי גם זה יעניין אותך

בכר אמנם היה מרוצה מאוד, אבל בקהל כמעט לא היו אנשים שיכלו לראות אותו: "אני אתפלא אם יגידו לי שהיו שם 1000 איש", אומר בכיר המקורב לנושא, "שטח האמפיתיאטרון היה כמעט ריק לגמרי וזה היה מביך. רק האזור של המושבים, מקדימה, היה תפוס, ומעט אנשים על הדשא".

הפארסה חזרה על עצמה גם בסוף השבוע האחרון, במופע של הזמרים מרגלית צנעני, אביהו מדינה ויהודה קיסר. בכירים בעירייה נדהמו לראות שהקהל ברובו בחר שלא להגיע, ולהשאיר את האמפי ריק: "יוסי בכר הוציא מיליוני שקלים על ההופעות האלה רק בשביל יחסי ציבור, ובסוף קיבל הופעה כמעט פרטית", אמר גורם בכיר בעיריית בת-ים, "הדשא היה ריק לחלוטין. מקדימה היו כמה מאות אנשים. בעבר היו עושים בבת-ים הופעות שהיו ממלאות את האמפי באלפי אנשים. אבל הציבור כבר מיואש מהנהלת העיר ולא רוצה להשתתף".

סימה, תושבת העיר אמרה ל"ניוזים": "אנחנו לא מטומטמים, יודעים שזה תעמולת בחירות. אבל העיר מלוכלכת יש מכת חולדות ואף הופעה לא תשנה את זה".

אמפי בת ים בזמן הופעה כמעט ריק מקהל. צילום: עצמי

בכירים אחרים בעירייה ציינו, כי רוב התושבים שהגיעו למופע התלוננו עם הם על הארנונה הגבוהה ועל העובדה שהמופעים אינם מותאמים לציבור. "זה אולי הטעם של ראש העיר אבל אם רוצים למשוך צעירים לעיר צריך להביא הופעות מתאימות", אמרה אחת מהם, "וחוץ מזה ביום העצמאות כשכולם הגיעו לטיילת לא היו שום הופעות רציניות. הם חושבים שנשכח את זה אם בערב הבחירות הם יעשו כמה הופעות? עובדה שהציבור לא מגיע".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך