הקריקטורה של המאייר מר"ג שגורמת לסערה: הציג את ראש הממשלה וחברי הכנסת כחזירים בתמונת הסלפי אחרי אישור חוק הלאום. ותגובת המאייר ל"ניוזים"

קריקטורה שאייר אבי כ"ץ מרמת גן עוררה סערה ברשת ביממה האחרונה. הקריקטורה מחקה את תמונת הסלפי שצילם אורן חזן עם ראש הממשלה ומראה את נתניהו וחברי הכנסת מהליכוד כחזירים. לטענת הקריקטוריסט הוא שאב השראה מהספר "חוות החיות". אבל זה עלה לו ביוקר ובתגובות רבות וזועמות וסערה. מערכת "ניוזים" יצרה עמו קשר


המאייר הרמת גני, אבי כ"ץ חשב לקחת את תמונת הסלפי שעשה אורן חזן לפני מספר ימים, לאחר אישור חוק הלאום בכנסת, ולעשות מזה קריקטורה בהשראת הספר של ג'ורג' אורוול חוות החיות.

אלא שהקריקטורה הציגה את ראש הממשלה וחברי הכנסת כחזירים.

הקריקטורה הזאת שהתפרסמה ב"ג'רוזלם ריפורט" ובדף הפייסבוק של כ"ץ עצמו זכתה לאלפי שיתופים ולמאות תגובות – בהם תגובות קשות מאוד כלפי כ"ץ. רבים כינו אותו נאצי ואנטישמי וכתבו לו: "החזרת אותנו 80 שנה אחורה לקריקטורות של הנאצים על היהודים". אחד אחר כתב לו: "אתה חושב שאתה נאור ומתחכם, אבל אתה חשוך וגזען". אחר כתב לו: "מי שמאייר אחרים כחזירים, הוא חזיר בעצמו".

 

אולי גם זה יעניין אותך

גולש נוסף כתב: "אני הייתי רוצה לראות אם היית מצייר את השמאל והקומוניסטים שלך כמו סתו שפיר כחזירים. תקרא טוב את הספר ותבין למי הוא מתייחס חוות החיות".

מערכת "ניוזים" הצליחה ליצור קשר עם כ"ץ, לאחר שמערכת "הג'רוזלם פוסט" הודיעה למאייר הפרילנס כי הוא לא יעבוד יותר והוא מבחינתם מפוטר. כ"ץ בתגובה לפנייה של מערכת "ניוזים", אמר: "אני כרגע נמצא בחופשה בחו"ל, אני אגיב על הכל בעוד שבועיים כשאשוב".

 

איורים וצילומים: דף הפייסבוק אבי כ"ץ

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך