במקום 132 ליחידות דיור, חמישה בניינים עם 470 דירות, ומשרדים, גני ילדים וקומות מסחר. כך נראית התכנית למתיחת הפנים לסמטת מרים ברמת גן

במקום 132 יחידות דיור ישנות ייבנו חמישה בניינים חדשים עם 470 דירות, וכן קומות מסחר, משרדים וגני ילדים. כך עולה מתכנית שהומלצה להפקדה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ברמת גן. יו"ר הוועדה, אביבית מאור-נמרודי: התכנית תשפר את הנגישות לדיירים הוותיקים


הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ברמת-גן אישרה להפקדה תכנית פינוי-בינוי רחבת היקף בסמטת מרים, אשר מטרתה לאפשר ל-132 המשפחות המתגוררות כיום בבניינים ישנים במתחם לעבור התחדשות עירונית שתשפר את איכות חייהם, תוך הגדלת השטחים המיועדים לכלל הציבור.

על פי התכנית, הבניינים הישנים ייהרסו, ובמקומם ייבנו חמישה בניינים חדשים. אלה יכללו 470 דירות, מהן 94 יחידות דיור קטנות (במתכונת דיור בר-השגה), וכן גם קומות מסחר ומשרדים. לאחד הבניינים יועתקו ארבעה גני ילדים עירוניים הפועלים במתחם הקיים כיום.

התכנית הינה בעלת שני מתחמים בגודל כולל של כ-10.5 דונם, הגובלת מצפון ברחוב ארלוזורוב  ומדרום בעיר גבעתיים. הוועדה ממליצה לבנות חמישה בנייני מגורים חדשים, שלושה מהם בני 15 קומות כל אחד על גבול גבעתיים (תוך שמירה על מרחק ע"י רצועת גינון ומעבר ציבורי רחב); מגדל רביעי, בן 26 קומות, על רחוב ארלוזורוב, כשקומת הקרקע משמשת למסחר ועליה שתי קומות משרדים; ובניין מגורים בן 10 קומות, שאליו יועברו ארבעה גני ילדים. מספר יחידות הדיור בפרויקט כפוף לאישור שמאי הועדה המחוזית.

באגף ההנדסה העירוני מציינים, כי "התכנית מאפשרת ניצול מיטבי של השטח, תוך יצירת שילוב מאוזן בין מתחם המגורים למתחם הציבורי". לדברי יו"ר הועדה המקומית לתכנון ובנייה, עו"ד אביבית מאור-נמרודי: "אני מברכת על הפרויקט, שהינו המשך לחזון הנהלת העיר לחדש את רמת-גן ולעודד מתחמים לפינוי-בינוי. כיום במתחם יש בעיית נגישות קשה מאד. הדיירים נאלצים לעלות מדרגות רבות כדי להגיע לבתיהם. בזכות התוכנית יינתן מענה לבעיה זו, ומעל ל-130 משפחות יקבלו בית חדש, מחוזק, עם ממ"ד, מעלית וחניה".

אולי גם זה יעניין אותך
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך